ارتقای شاخص های اقتصادی آذربایجان غربی یک ضرورت جدی است

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، تعامل و هماهنگی با حوزه های درون و برون سازمانی دستگاه های اجرایی جهت توسعه متوازن استان بویژه مناطق محروم و دورافتاده، نظارت بر اجرای سیاست ها و خط مشی های کلان توسعه سرمایه گذاری با استناد به قوانین و اسناد بالادستی و قابلیت ها و ظرفیت های استان را از جمله وظایف این معاونت برشمرد و گفت: ظرفیت های مرزی استان این امکان را ایجاد می کند تا مدیریت و هماهنگی امور مربوط به ایجاد و راه اندازی بازارچه های مرزی و راهبری و هدایت آن به شکل جدی توسط معاونت اقتصادی پیگیری و اجرایی گردد.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی و هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی به منظور استفاده از فرصت های سرمایه گذاری توسط کارآفرینان داخلی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت جذب تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی به ویژه همسایگان مرزی تصریح کرد: برون رفت از وضعیت فعلی با کار جهادی و شبانه روزی و پرهیز از پشت میز نشینی تحقق می یابد.

معتمدیان نظارت بر انجام مطالعات اقتصادی در راستای شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های استان در امر سرمایه گذاری، اشتغال، تولید و توسعه متوازن را مهم ارزیابی کرد و افزود: حمایت از تولید برای افزایش اشتغال بویژه در بحث شرکت های دانش بنیان باید با هم افزایی و بهره گیری از همه ظرفیت های علمی و عملی صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: واحدهای تولیدی راکد یکی از دغدغه های جدی بشمار می رود لذا انتظار داریم تا مدیران با حضور میدانی نسبت به احیای واحدهای راکد و نیمه راکد اقدام نمایند.

معتمدیان حمایت از تولید را یک راهبرد اساسی دانست و خاطرنشان کرد: قابلیت های استان در بخش های مختلف و عقب ماندگی در برخی شاخص های اقتصادی بر ضرورت توجه راهبرد اساسی حمایت از تولید تاکید دارد.

در این آئین، ضمن قدردانی از تلاشهای نادر صادقی، جواد کرمی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی معرفی شد‌.