برگزاری کمیته تخصصی گرد و غبار به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

برگزاری کمیته تخصصی گرد و غبار به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در کمیته تخصصی گرد و غبار از فرسوده بودن 90 درصد ناوگان حمل و نقل شهری در ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضاییه در کمیته تخصصی گرد و غبار که امروز در استانداری برگزار شد با تبریک مناسبت 29 دی ماه روز هوای پاک گفت: علی رغم زحماتی که در خصوص هوای پاک و تحکیم آن در استان کشیده می شود وضعیت هوای ما در استان پاک نیست و روز به روز هم این وضعیت تشدید می شود و این امر رسالت ما را در جهت کاهش این وضعیت سنگین تر می کند.

وی افزود: همه دستگاهها باید در حوزه خود به این امر ورود داشته باشند و در این خصوص کمیته ای در زیرمجموعه خود داشته باشند و در کنار آن بر اساس قانون هوای پاک دستگاهها به وظایف خود عمل نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از فرسوده بودن 90 درصد ناوگان حمل و نقل شهری فرسوده است که این وضعیت مطلوب نیست و در این راستا شهرداری ارومیه موظف است تصمیمات لازم در این خصوص را اتخاذ و اقدامات لازم را برای جایگزینی ناوگان جدید انجام دهد.

تقویت سیستم های پایش هوا و گسترش ایستگاههای سنجش آلودگیها و افزایش دقت این سیستم ها، افزایش دقت و کنترل کیفیت خودروها در مراکز معاینه فنی خودروها، شناسایی صنایع مولد آلاینده ها و برنامه ریزی در این خصوص برای کاهش آلودگی ها و حفظ محیط زیست از دیگر مواردی بود که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی به آن تاکید نمود.

رحمانی از اختصاص یک میلیارد تومان برای گسترش حمل و نقل عمومی انسان محور در دو شهرستان تکاب و ماکو خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تخصیص اعتبار در شهرهای دیگر هم برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام گیرد.