استاندار آذربایجان غربی: حمایت بنیاد مستضعفان برای جبران عقب افتادگی های استان ضروری است

استاندار آذربایجان غربی: حمایت بنیاد مستضعفان برای جبران عقب افتادگی های استان ضروری است
استاندار آذربایجان غربی گفت: استانی ثروتمند چون آذربایجان غربی نباید در بسیاری از شاخص های توسعه، جایگاه نامناسب کنونی را داشته باشد.

محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان کشور، هیئت همراه و مدیران استانی با تاکید بر اینکه توسعه آذربایجان غربی نیازمند حمایت دولت و نهادهای ملی است، افزود: در کنار برنامه ها و مصوبات دولت سیزدهم برای توسعه آذربایجان غربی که در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری ریل گذاری شد، از سرمایه گذاری نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی نیز در استان استقبال می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های آذربایجان غربی به عنوان یک استان امن برای سرمایه گذاری استفاده شود، خاطرنشان کرد: با توجه به تکلیف دولت برای تحقق رشد 9 درصدی در حوزه معادن آذربایجان غربی، بنیاد مستضعفان در راستای استفاده از پتانسیل معادن استان در این حوزه سرمایه گذاری کند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر مدیریت فعالیت های اداری استان جهت تسریع اجرای پروژه های عمرانی در منطقه، افزود: از ظرفیت های موجود در چالدران، سردشت و تکاب باید برای محرومیت زدایی در این شهرستان ها استفاده شود.

معتمدیان در پایان حمایت دولت و نهادهایی چون بنیاد مستضعفان برای جبران عقب افتادگی های آذربایجان غربی را ضروری دانسته و تصریح کرد: استانی ثروتمند چون آذربایجان غربی نباید در بسیاری از شاخص های توسعه، جایگاه نامناسب کنونی را داشته باشد.