برگزاری دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی

برگزاری دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی
دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار آذربایجان غربی و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ در این جلسه ضمن بررسی وضعیت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان مسائل و مشکلات چند واحد تولیدی و خدماتی استان نیز مورد بررسی قرار گرفته و دستورات لازم برای حل آنها صادر شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه گفت: از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال گذشته ۳۹۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که در قیاس با سال ۹۷ از ۴۵ درصد رشد برخوردار بوده است.

بهنام شهدی افزود: سال گذشته ۱۴۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد که ۷۰ درصد مصوبات اجرا و ۲۰ درصد در دست اجرا است.

وی در خصوص وضعیت تسهیلات پرداختی برای اشتغال پایدار روستایی نیز تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های انجام گرفته هیچ مغایرتی در تسهیلات پرداختی وجود نداشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه از ثبت ۱۹ پروژه اقتصاد مقاومتی در سامانه ملی نیپا( نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) خبر داد و گفت: این پروژه ها در بخش های زیرساختی استان از جمله توسعه سامانه های آب و فاضلاب،گوشت مرغی، تکمیل چرخه زهکشی، تولید آبمیوه و بهسازی حمل و نقل است.

ناصر حضرتی تصریح کرد: ۹۳ پروژه جهش تولید از ۱۳ دستگاه اجرائی با ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در استان به تصویب رسید.

وی در ادامه به وضعیت پرداخت تسهیلات به تفکیک دستگاه های اجرائی در برنامه های تولید و اشتغال در سال ۹۸ از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه اشاره کرد و گفت: سهم استان در این مورد ۱۶۰۹۳ میلیارد ریال است که ۳ هزار و ۳۱۳ اشتغال را در پی داشته است.