مقدسی: در تامین کالاهای اساسی کشور هیچگونه مشکلی نداریم

مقدسی: در تامین کالاهای اساسی کشور هیچگونه مشکلی نداریم
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک کشور گفت: یکی از دلایل جدی دولت برای ساماندهی نرخ ارز، جلوگیری از قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور می باشد.

علیرضا مقدسی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی استان برگزار می شد، افزود: با توجه به مشکلات عدیده ای که ارز چندنرخی ایجاد کرده بود، با تصمیم اخیر دولت سیزدهم، گام بلندی در مسیر یکپارچگی قیمت ارز در کشور برداشته شد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش کشورهای دنیا در ماههای اخیر برای انباشت کالاهای اساسی با توجه به تحولات بین المللی، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل جدی دولت برای ساماندهی نرخ ارز، جلوگیری از قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور می باشد.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک کشور همچنین با اشاره به ضرورت واردات کالاهای اساسی به کشور، افزود: جلوگیری از خروج ارز برای واردات کالاهای لوکس، یکی از سیاست های اصلی دولت برای ساماندهی حوزه ارزی کشور و مقابله با تحریم های ظالمانه می باشد.

مقدسی در پایان با اعلام اینکه در تامین کالاهای اساسی کشور هیچگونه مشکلی نداریم، تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون بیش از 3 میلیون تن کالای اساسی در بنادر ایران منتظر ترخیص بوده و به مردم عزیزمان اطمینان خاطر می دهیم که کالاهای مورد نیاز کشورمان به میزان کافی انباشت شده است.