معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری :

مدیران اقتصادی و مالی استان بیش از پیش همراه و همگام با بخش تولید و سرمایه گذاری باشند

مدیران اقتصادی و مالی استان بیش از پیش همراه و همگام با بخش تولید و سرمایه گذاری باشند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استانداری از مدیران اقتصادی و مالی استان خواست برای ادامه روند توسعه استان و رفع موانع و مشکلات ، بیش از پیش همراه و همگام با بخش تولید و سرمایه گذاری باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، بهنام شهدی در جلسه کارگروه اشتغال استان که امروز در استانداری برگزار شد،  با بیان اینکه در 7 ماهه نخست امسال تحولات اقتصادی خوبی را در استان در خصوص نرخ تورم، نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی در شاخص های کشوری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم ، گفت: این روند و کسب رتبه های خوب در سطح کشور هر چند خوب است ولی کافی نیست و باید برای تداوم این روند بیش از پیش  تلاش شود تا این شاخص ها در زندگی مردم قابل محسوس و ملموس تر باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد اقتصاد ما بانک محور است، اظهار داشت: باید به دنبال سیاست‌هایی باشیم که این وابستگی کاهش و رونق اقتصادی افزایش یابد لذا باید برای جایگزین ابزارهای سیاست های پولی کشور به دنبال ابزار جدید مالی باشیم و بیش از گذشته از بازار سرمایه، بازار بیمه، شرکت های سرمایه گذاری که حلقه مفقودی سرمایه گذاری و بحث اقتصادی است استفاده شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه افزود: احیا و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاههای اقتصادی راکد و نیمه فعال، تقویت واحدهای نیمه فعال ، حمایت و پشتیبانی از طرحهای ایجادی بخصوص طرحهای دانش بنیان و طرحهای که از فناوری روز استفاده می کنند و اختصاص و هزینه منابع در بخش تولید و واحدهای تولیدی خود استان سه درخواستی است که از سیستم مالی و بانکی استان در شرایط موجود می توان انتظار داشت.

شهدی تاکید کرد: احیای بنگاه‌های اقتصادی راکد و تقویت واحدهای نیمه‌فعال در اولویت کاری مدیران بخش اقتصادی استان قرار گیرد تا هیچ واحد تولیدی تعطیل وجود نداشته باشد ، همچنین تامین مالی واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال باید با برنامه مناسب انجام گیرد و در کنار آنها طرح‌های ایجادی مورد توجه مدیران به خصوص مسوولان بانکی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه منابع بانکی آذربایجان‌غربی باید برای واحدهای تولیدی این استان هزینه شود، اظهار داشت: منابع استانی باید همراه و همگام با بخش تولید توزیع شود و بانک‌ها نیز باید در این بخش توجه جدی داشته باشند.