مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش تاثیر گذاری داشتند/ زنان در عرصه انتخابات حضوری فعال داشته باشند / حضور زنان در پست های مدیریتی در دولت تدبیر و امید بیش از سایر دولت ها بوده است

زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش تاثیر گذاری داشتند/ زنان در عرصه انتخابات حضوری فعال داشته باشند / حضور زنان در پست های مدیریتی در دولت تدبیر و امید بیش از سایر دولت ها بوده است
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: زنان و بانوان در کنار مردان این سرزمین در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از آرمانهای مقدس آن نقش تاثیر گذاری داشتند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، پریسا علیلو روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های بزرگداشت دهه مبارک فجر، هفته زن و کنگره بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده کشور با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر به نقش آفرینی زنان در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ایران یادآور حماسه آفرینی ها و ایثارگریهای زنان و مردانی است که با جانفشانی های خود درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند و امنیت و آرامش امروز کشور مدیون این ایثارگری ها است. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم ضروری است زنان و بانوان حضور و مشارکتی فعالتر در عرصه های مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی به فرارسیدن انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و خواستار مشارکت زنان در انتخابات و حضور زنان توانمند به عنوان نامزد انتخاباتی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان شد. 

علیلو با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ زنان شهیده کشور در اسفند ماه اظهار داشت افزود: مقرر شده است دستگاه ها در راستای انجام ۴ طرح مورد اشاره کنگره از جمله نامگذاری حداقل یک مکان به نام زن شهیده در هر شهرستان و طراحی و اجرای المان و یادمان زنان شهیده و ایثارگر در محیط شهری و روستایی شهرستان ها، رسیدگی و سرکشی به زنان جانباز و آزاده و خانواده شهدای زن توسط فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین تبلیغات محیطی در سطح شهرها و روستاها همزمان با برگزاری کنگره اقدام کنند.

وی ادامه داد: مسئولان امور بانوان فرمانداری ها اقدامات انجام شده در راستای برگزاری کنگره زنان شهیده در استان را پیگیری و گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در این زمنیه را به اداره کل امور زنان و خانواده استانداری اعلام کنند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی از برگزاری اولین جشنواره استانی ایده های نو آورانه بانوان با عنوان “ نوآوری، زن، زندگی” در استان خبر داد و گفت: این جشنواره در راستای شناسایی ظرفیت ها و پتاسنیل های زنان و خانواده استان در حوزه های مختلف، جمع آوری ایده های خلاقانه زنان به منظور ایجاد زمینه های کار آفرینی و اشتغال،  بهمن ماه برگزار خواهد شد.

علیلو در ادامه از توجه دولت تدبیر و امید برای استفاده از ظرفیت زنان در عرصه های مدیریتی خبر داد و گفت : دولت تدبیر و امید تلاش کرده است تا از وجود زنان توانمند در عرصه های مدیریتی استفاده کند و در حال حاضر ۱۲ نفر از بانوان استان در پست های مدیر کلی، بخشداری و معاونت فرماندار منصوب شدند.

وی همچنین با اشاره به ایجاد پارک های بانوان و بازارچه های فروش تولیدات زنان سرپرست خانوار در برخی از شهرهای استان گفت: ضروری است مسئولان امور بانوان در فرمانداری های استان به جد پیگیر این موضوع باشند.