استاندار آذربایجان غربی :

امر به معروف و نهی از منکر باید با ظرافت و روشهای درست بیان شود

امر به معروف و نهی از منکر باید با ظرافت و روشهای درست بیان شود
استاندار آذربایجان غربی گفت : امر به معروف و نهی از منکر نیاز به ظرافت و استفاده از ابزار و روشهای درست دارد تا منجر به نتیجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان که امروز در دفتر امام جمعه برگزار شد، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه از فروع دهگانه دین است، گفت: در اخلاق تربیت اسلامی یکی از سرفصلهای مهم کارگشا مباحث مربوط به روشهای تربیتی است و از روشهای مهم تربیتی، تشویق و ترغیب افراد به امور خیر و ممانعت ازکارهای نادرست است که این امر باید به درستی و به کار بردن شیوه صحیح انجام شود.


مقام عالی استان در ادامه به نقش روحانیت در ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و
تصریح کرد: در موضوع ترویج اصول اسلامی در جامعه، روحانیت نقش سنگینی را بر عهده دارند و ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر فرصت مناسبی برای ترویج این اصول است.شهریاری با بیان اینکه متاسفانه در عملکرد آنچنان که باید موفق نبوده و تنها به حرف اکتفا کرده ایم ، اظهار داشت: اقدام عملی درست و استفاده از شیوه های درست برای پیاده کردن احکام اسلامی بهره بگیریم چرا که اگر در امر به معروف و نهی از منکر ظرافت به کار برده نشود و با محبت گفته نشود نتیجه لازم حاصل نخواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: باید در این خصوص و برای بهتر نتیجه گرفتن از عمل نمودن به این دو فریضه دینی مطالعات مناسب و لازم از جامعه هدف صورت گیرد تا نتیجه بهتر گرفته شود.


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه نیز در این جلسه گفت: امر به‌معروف و نهی از منکر باید در سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری به درستی اجرا شود زیرا در این صورت می‌توان مشارکت مردم را نیز جلب کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: مسوولان باید خود را در خصوص اجرای امر به معروف و نهی از منکر مورد بازخواست قرار دهند و در کنار آن، ضعف‌ها را در این زمینه جبران کنند.