معاون استاندار: زیر بنایی توسعه در جامعه، توسعه فرهنگی است

معاون استاندار:  زیر بنایی توسعه در جامعه، توسعه فرهنگی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان ‌غربی گفت : فرهنگ زیر بنای توسعه در جامعه است و مهمترین عامل توسعه فرهنگی ترویج کتابخوانی است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در آیین بزرگداشت روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار باقدردانی مدیران و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان در جهت تلاش در راستای ترویج فرهنگ در جامعه، گفت: کتاب، یار مهربان و دیرینه همه ماست؛ در احادیث نیز چنین آمده است: داناترین مردم، کسانی هستند که دانش دیگران را به دانش خود بیفزایند و این نشان دهنده اهمیت کتاب و کتابخوانی است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: امروز تمامی جوامع جهت دستیابی به رفاه و آسایش  به دنبال توسعه هستند؛ توسعه واقعی زمانی محقق می شود که توسعه فرهنگی داشته باشیم.

وی ادامه داد:  توسعه فرهنگی زیربنای توسعه در حوزه های دیگر است و مهم ترین عنصر توسعه فرهنگی، کتاب و کتابخوانی است .

وی ضمن تبریک بیست و نهمین دوره هفته کتاب به تلاشگران این عرصه گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران برای مناسبت های مختلف، عناوینی پیش بینی شده است؛ هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی برای تجلیل از خدمات فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی است؛ که با وجود محدودیت های به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، در ارائه خدمات فرهنگی کوشا هستند.

معاون استاندار ادامه داد :شعار امسال هفته کتاب «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» نیز نشان  دهنده این است که می توان جای خالی فعالیت هایی که به دلیل ویروس کرونا انجام پذیر نمی باشد، با مطالعه و کتاب پر کرد.