مدیرکل مدیریت بحران: موج دوم بارش ها تا این لحظه حادثه ای در آذربایجان غربی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران: موج دوم بارش ها تا این لحظه حادثه ای در آذربایجان غربی نداشت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی به ورود یک سامانه بارشی و آغاز موج دوم بارش ها در سطح استان اشاره کرد و گفت: فعالیت این سامانه تا این لحظه حادثه ای نداشت.

امیرعباس جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام اعضای شورای مدیریت بحران و خدمات رسان استان از روز گذشته/شنبه/ تا 2 روز دیگر در حال آماده باش هستند و سومین جلسه مدیریت بحران استان به ریاست استاندار آذربایجان غربی امروز به منظور بررسی آخرین وضعیت منطقه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: دومین جلسه ستاد بحران به ریاست استاندار با حضور فرمانداران استان و مدیران آب منطقه ای و اعضای ستاد مدیریت بحران در هفتم فروردین تشکیل شد و نماینده عالی دولت در این جلسه دستور داد تا فرمانداران، تیم های عملیاتی را در تمام شهرستان ها تشکیل دهند.

وی بیان کرد: بر همین اساس فعالیت ها و اقدامات ارزشمندی برای مقابله با سیل احتمالی انجام گرفت و تمام ماشین آلات سنگین و سبک دولتی، خصوصی و نظامی به حالت آماده باش درآمد.

وی خطاب به ساکنان و مسافران آذربایجان غربی نیز اظهار داشت: مردم در کنار رودخانه ها اتراق نکنند و دامداران از چرای دام در کنار مسیل ها و دره ها خودداری کنند.