رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی :

انتخابات نماد واقعی دموکراسی در کشور است/  مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری اصول ستاد انتخابات استان است/ استان آماده برگزاری انتخابات سالم، قانومند با مشارکت حداکثری مردم است

انتخابات نماد واقعی دموکراسی در کشور است/  مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری اصول ستاد انتخابات استان است/ استان آماده برگزاری انتخابات سالم، قانومند با مشارکت حداکثری مردم است
رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی در ویژه برنامه یازدهمین مجلس گفت : انتخابات نماد واقعی دموکراسی در کشور است/  مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری اصول ستاد انتخابات استان است/ استان آماده برگزاری انتخابات سالم، قانومند با مشارکت حداکثری مردم است

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در ویژه برنامه یازدهمین مجلس که به صورت زنده از صدای مرکز آذربایجان غربی پخش شد با اشاره به اینکه در انتخابات پیش رو در استان آذربایجان غربی 10 حوزه انتخابیه اصلی در استان فعال خواهد بود، افزود:  2هزار 117 صندوق رای انتخابات  استان  در نظر گرفته شده که از این تعداد که یک هزار و 252 صندوق به صورت ثابت و 865 صندوق به صورت سیار آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

وی ادامه داد:  همچنین از این تعداد صندوق 7 صندوق برای اخذ آرا هموطنان مسیحی ارمنی و آشور در نظر گرفته شده که 6 صندوق در ارومیه و 1 صندوق در شهرستان سلماس آرای هموطنان مسیحی را جمع خواهد کرد.

مصطفوی با اشاره به افزایش 3 درصدی تعداد صندوق های جمع آوری آرا نسبت به انتخابات گذشته، ادامه داد: از مجموع صندوق های رای استان  هزار و شش صندوق در مناطق شهری و یک هزارو 111 صندوق نیز در مناطق روستایی مستقر خواهند شد.


وی ادامه داد:  با توجه به اینکه در هر صندوق به طور متوسط 20 نفر نیرو از جمله نمایندگان هیات های اجرایی، نمایندگان هیات بازرسی، هیات نظارت، نماینده فرماندار، بخشدار، کاربران رایانه ای خواهد بود که در مجموع حدودا 42 هزار نفر در این امر  بسیج شده اند تا این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه در آذربایجان غربی 71 درصد مردم واجد رای دادن هستند، گفت : تعداد واجدین شرایط برای رای دادن در استان 2 میلیون و 379 هزار و 656 نفر است که از این تعداد 135هزار و  26نفر رای اولی هستند و اولین حضور خود در انتخابات را تجربه خواهند کرد.

وی در خصوص آمادگی های سخت افزاری انتخابات نیز اظهار داشت : از ده روز گذشته تمام اقلام انتخاباتی از جمله صندوق اخذ آرا، تعرفه های انتخاباتی، اوراق به مراکز حوزه های انتخاباتی ارسال و آمادگی های لازم پیش بینی شده تا روز پنج شنبه تفکیک و به محل های اخذ رای ارسال خواهند شد.

مصطفوی اضافه کرد: از 29 فرآیند انتخاباتی 27 فرآیند بصورت رایانه ای است که برای این منظور دستگاههای احراز هویت تامین و به فرمانداریها ارسال شده، همچنین نیروهای مورد نظر آموزشهای لازم را فرا گرفته اند و واجدین شرایط می توانند با ارائه شناسنامه  و کد ملی برگ تعرفه اخذ و رای خود را به صندوق بیندازد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به اهمیت برگزاری انتخابات اشاره نمود و گفت : با حضور در انتخابات برای 4 سال در تعیین سرنوشت سیاسی کشور و خود را تعیین می کنیم و هر چه حضور بیشتر باشد اقتدار نظام و کشور بیشتر نمود پیدا می کند .

وی همچنین انتخابات را نماد واقعی دموکراسی در کشور عنوان کرد و افزود: حضور و مشارکت مردم در انتخابات، انقلاب اسلامی را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه کرد و اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان نشان می دهد.

مصطفوی ادامه داد: ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی چهار اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.