استاندار آذربایجان غربی:

مدیران با روحیه مضاعف و جهادی و بی منت برای مردم کار کنند / زمینه حضور هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری در استان فراهم شده است / به دنبال ارتقای شاخص های توسعه ای در استان هستیم

مدیران با روحیه مضاعف و جهادی و بی منت برای مردم کار کنند / زمینه حضور هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری در استان فراهم شده است / به دنبال ارتقای شاخص های توسعه ای در استان هستیم
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تصویب اختصاص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات در سفر ریاست جمهوری به استان گفت گفت: از مجموع 20 هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی مصوب در سفر رییس جمهور به این استان، 22 درصد سهم سال 1401 از این اعتبار تخصیص یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در جشنواره شهید رجایی آذربایجان غربی آیین تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم و بویژه رییس جمهور محترم به توسعه استان ، افزود: این اعتبار در راستای اجرای اتمام طرح‌های عمرانی نیمه تمام به ویژه طرح‌های مهم و فاخر هزینه می شود که حوزه احیای دریاچه ارومیه از جمله آنها است.

وی با اشاره به حمایت دولت سیزدهم از اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه اضافه کرد: با توجه به تلاش صورت‌ گرفته، دهه فجر امسال طرح‌های سخت افزاری احیای دریاچه افتتاح و انتقال آب به دریاچه ارومیه میسر خواهد شد.

معتمدیان در ادامه سخنان خود با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در خصوص توسعه استان طی سال گذشته و امسال ادامه داد: ارتقای جایگاه استان در نرخ بیکاری و رسیدن از رتبه 22 سال گذشته به رتبه پنج در سال جاری، افتتاح 6 هزار و 500 میلیارد تومان طرح در هفته دولت امسال و 36 برابر شدن این رقم نسبت به هفته دولت سال گذشته از این جمله است.

وی با اشاره به اجرای طرح یکشنبه های حمایت از تولید و بازدید میدانی از واحد های مشکل دار و راکد در استان گفت: حل مشکلات واحد های تولیدی و اقتصادی ، ارتقای شاخص‌هایی مثل افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و ارتقای جایگاه بهبود فضای کسب و کار در استان از جمله نتایج این تلاش‌ها  است.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر تلاش مضاعف و جهادی برای توسعه و آبادانی استان و حل مشکلات استان، اظهار کرد: تلاشهای خوبی در یکسال گذشته برای توسعه استان انجام شده است و البته این به معنی رسیدن به وضع مطلوب نیست و نیاز به تمرکز و برنامه ریزی بیشتر برای رسیدن به چشم انداز های توسعه ای در استان داریم.

معتمدیان با اشاره به اهداف استان برای رسیدن به توسعه پایدار و جذب سرمایه گذار در استان گفت: ارتقای شاخص‌های سرمایه گذاری از جمله این اهداف است که با توجه به بالا رفتن ضریب امنیتی استان و کاهش ریسک سرمایه گذاری در این خصوص برنامه‌های بسیار خوبی داریم که امیدواریم به آن برسیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی در استان به علت عدم سرمایه گذاری در سالهای گذشته است، یادآور شد: در حال حاضر امنیت پایدار در استان برقرار است و این مسئله زمینه  سرمایه گذاری در استان را افزایش داده است.

معتمدیان تاکید کرد: مرزهای طولانی، پایانه‌های صادراتی و وارداتی و همچنین گمرکات متعدد در حوزه تجاری، محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنایع دستی و بخش معدن از مزیت‌های استان برای سرمایه گذاری است.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: با تلاش صورت گرفته شاهد حضور بنگاه‌ها و هلدینگ های بزرگ اقتصادی کشور از جمله شستا، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی در استان هستیم که پیش‌تر این امر سابقه نداشت.

معتمدیان با اشاره به برگزاری نوزده سفر شهرستانی و حضور با برنامه در شهرستانها و حضور اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان در شهرستانها  ادامه داد: ما توسعه استان را پشت درهای بسته دنبال نکردیم و انجام سفرهای شهرستانی با برنامه ریزی کامل کارشناسی با جلب نظرات نخبگان و مدیران محلی از مسایلی است که به خوبی صورت گرفت و نتایج خوبی هم برای توسعه و آبادانی شهرستانها داشت است.

وی با اشاره به مصوبات تصویب شده در سفر های شهرستانی  اظهار کرد: تخصیص اعتبار لازم برای اجرای این طرح ها صورت می گیرد و اجرای این طرح ها  پاسخگویی به مطالبات مردم در سفرهای شهرستانی است.

معتمدیان مدیران را برای کار و تلاش مضاعف با روحیه جهادی و بی منت برای مردم توصیه کرد و یادآور شد: انتظار از دستگاه‌های اجرایی در برهه کنونی، انجام اقدامات جهادی برای جبران عقب افتادگی‌ها، توجه ویژه به عملی کردن شعار «ما میتوانیم»، اخلاص و صداقت با مردم و شفافیت در ارایه عملکرد و جلب رضایت مردم و ارایه خدمات بی منت به ارباب رجوع و شهروندان است.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) در نامه به مالک اشتر در حوزه‌ مدیریتی گفت: انتخاب اصلح و نظارت مستمر بر عملکرد کارگزاران و مدیران از جمله این توصیه‌هاست که باید ما هم این فرمایشات امیرالمومنین (ع) را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

معتمدیان با تاکید بر اینکه اولین حلقه نظارت باید در خود دولت باشد، اضافه کرد: در برنامه‌ها، بخش نظارت بر عملکرد زیرمجموعه باید مورد توجه باشد تا زمینه رضایت مردم فراهم شود.

وی افزود: تصمیم‌گیری خردمندانه و جسورانه و در زمان خودش، تصمیم‌گیری بر مبنای ارزش‌های دینی باشد، صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، ارتقای امید مردم و سرمایه اجتماعی، عمل به وعده‌ها و سرعت عمل در انجام کارها از مواردی است که باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.

وی در پایان با قدردانی از تلاش نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی در تامین امنیت پایدار در استان گفت: نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی با تجربه و اخلاص خود توانسته اند وظیفه خود برای صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی را به نحو شایسته انجام دهند و مردم ایران اسلامی قدردانی از تلاش و مجاهدت ها هستند.