استاندار آذربایجان غربی: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری ضروری است

استاندار آذربایجان غربی: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری ضروری است
استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری ضروری است و دولت از سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این بخش استقبال می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی محمد مهدی شهریاری در بازدید از غرفه های آذربایجان غربی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران افزود: آذربایجان غربی به علت طبیعت بکر و آثار تاریخی فراوان و واقع شدن در همسایگی سه کشور خارجی دارای ظرفیت های بالقوه بسیاری در بخش گردشگری است.

وی ادامه داد: این استان هر چند با نقطه آرمانی و مطلوب در حوزه صنعت گردشگری فاصله دارد اما آمار و اطلاعات بیانگر بهبود روند جذب سرمایه گذار در بخش توریسم و گردشگری استان است.

شهریاری بیان کرد: سیاست های دولت مبتنی بر توسعه این بخش و افزایش جذب گردشگر و سرمایه گذار در این منطقه بوده و در این زمینه با سرمایه گذاران ملاقات هایی انجام شده است.

به گزارش ایرنا دوازدهمین نمایشگاه گردشگری ایران امروز، سه ‌شنبه با حضور 12 کشور از جمله ایتالیا، ترکیه، مالزی، آلمان، سنگاپور، تایلند، اندونزی، هند، کامبوج، افغانستان و پاکستان افتتاح شد.

این نمایشگاه تا 26 بهمن در نمایشگاه دائمی تهران ادامه خواهد داشت و 660 شرکت گردشگری ایرانی و خارجی از ساعت 9 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود.

بسته‌های سفر برای استان های کمتر شناخته شده، یکی از محورهای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تهران و صنایع وابسته است و در این رابطه 100 برنامه جانبی در حاشیه این نمایشگاه به اجرا در می آید.