به ریاست مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری:

دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری ایثارگران استان برگزار شد

دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری ایثارگران استان برگزار شد
دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری ایثارگران استان به ریاست مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری برگزار شد.

دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری ایثارگران استان به ریاست مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری برگزار شد.

علی پیام در این جلسه که در محل استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه مشکلات ایثارگران استان به صورت تخصصی بررسی می شود، گفت: چهارهزار نفر از خانواده های ایثارگران در استان جویای کار هستند که اشتغال این افراد در اولویت ماست.

وی افزود: آمار بیکاری فرزندان و خانواده های رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور در جبهه نیز با کمک نیروهای نظامی استان در حال جمع بندی است تا اشتغال این قشر نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: 25 درصد از سهمیه استخدامی مخصوص خانواده های جانبازان بالای 25 درصد بوده و پنج درصد سهمیه استخدامی نیز مختص فرزندان ایثارگران با سابقه حداقل 6 ماه حضور در جبهه است.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت ویژه اشتغال ایثارگران، راهکارهای کاربردی را در راستای رفع مشکلات ارائه دهیم.

مشاور استاندار و مسوول امور ایثارگران استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد: امنیت و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت ها و جانفشانی ها شهدا و ایثارگران است که باید قدردان این رشادت ها باشیم.

پیام گفت: باید برای کسانی که در راه دفاع و صیانت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از جان خود گذشتند و ایثارگری کردند، خدمات شایسته ای ارائه دهیم و به مسائل، مشکلات و اشتغال فرزندان آنان بیش از پیش رسیدگی کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال پایداری روستایی در این استان افزود: 2 هزار و 700 میلیارد ریال در این راستا به 2 هزار و 469 طرح اشتغال روستایی پرداخت شده است.

عارف خدرلو ادامه داد: همچنین 440 میلیارد ریال برای 61 طرح اشتغال در مناطق محروم با همکاری بنیاد علوی در حال پرداخت است که برای 971 نفر اشتغال زایی صورت می گیرد.

در این جلسه در رابطه با موضوع اشتغال ایثارگران و خانواده های آنها در دستگاه های اداری بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام /*