در نشست با سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح شد؛

معاون استاندار: آذربایجان غربی در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان می تواند نقش بسزایی ایفا نماید

معاون استاندار: آذربایجان غربی در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان می تواند نقش بسزایی ایفا نماید
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به امنیت پایدار و ظرفیت های ویژه اقتصادی و فرهنگی در استان گفت: این استان به جهت همجواری با سه کشور و پتانسیل های کشاورزی، درمانی و گردشگری و اقتصادی می تواند نقش بسزایی در گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان ایفا نماید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی ظهر امروز در نشست برخی مدیران دستگاه های اجرائی با معاون وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه از دو ویژگی شاخص استان گفت و تصریح کرد: مرز طولانی با سه کشور و تنوع اقوام و مذاهب دو ویژگی شاخص استان در قیاس با دیگر استان هاست که می تواند بستر مهمی برای نقش آفرینی در تقویت مراودات ایران و کشورهای همسایه باشد.

وی گفت: آذربایجان غربی مشترکات فرهنگی، زبانی و دینی با جمهوری آذربایجان دارد که می توان با استفاده از این ظرفیت ها نسبت به نزدیکی بیش از پیش دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان بهره برد.

مصطفوی توانمندیهای استان در حوزه کشاورزی، آب، صنعت، گردشگری و گمرکات، درمانی و آموزشی را منحصر بفرد دانست و افزود: بازرگانان و چهره های توانمند فرهنگی و هنری این استان برای نقش آفرینی و تقویت مراودات ایران و کشورهای همسایه آمادگی کامل دارند.