تاکید معاون استاندار آذربایجان‌غربی بر افزایش بازرسی های از قیمت های بازار در روزهای پایانی سال

تاکید معاون استاندار آذربایجان‌غربی بر افزایش بازرسی های از قیمت های بازار در روزهای پایانی سال
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی بر افزایش بازرسی های از قیمت کالا و خدمات در بازار در روزهای پایانی سال در شهرهای مختلف استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، بهنام شهدی صبح امروز، در جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار آذربایجان‌غربی که بصورت ویژه هفتگی برگزار می شود، افزود: با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال و افزایش خرید مردم، ضروری است، برای ایجاد و حفظ آرامش روانی حاکم بر بازار و اطمینان خاطر مرم بازرسی ها افزایش یابد .

وی با اشاره به ذخایر کالاهی اساسی مورد نیاز مردم در استان، گفت: مشکلی در تامین کالاهای اساسی مردم در آذربایجان‌غربی وجود ندارد و مردم نیز از باید در این خصوص آرامش خاطر داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت خدمات فنی و مهندسی در ساخت و سازها طی هفته‌های اخیر در استان،  گفت: علیرغم مصوبه سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص این افزایش ، طبق قانون از ٢۵ آبان ماه امسال هرگونه افزایش قیمت در کالا و خدمات باید در کارگروه ستاد تنظیم بازاراستان ها به تصویب برسد و هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات در استان بدون مصوبه این کارگروه غیر قانونی است.

وی همچنین به روند صادرات سیب استان نیز اشاره کرد و گفت: تسریع در روند صادرات سیب  باید در اولویت مسئولان باشد  و مکاتبات لازم با امضای آقای استاندار با مسئولان مربوطه در وزارت صمت در جهت رفع موانع این صادرات صورت گرفته است.

در این جلسه مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از آخرین وضعیت قیمت کالا در بازار و ذخایر کالاهای اساسی ارائه کرد.

همچنین در این جلسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گزارشی از روند صادرات سیب استان و دغدغه های موجود در این زمینه و نتایج حضورهیات تجاری ویتنام ارائه کرد.