برگزاری جلسه استانی ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

برگزاری جلسه استانی ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی جلسه استانی ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی دراین جلسه با اشاره بر  حساس‌سازی و همکاری و هم‌افزایی تمام دستگاه‌های دولتی در جهت صیانت از سرمایه‌های ملی  تاکید کرد وافزود: آگاه‌سازی همه مرغداران توسط اتحادیه‌ها و عموم مردم نسبت به عوامل شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه است و اعمال ضوابط قرنطینه و کنترل تردد خودروهای حمل طیور با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری باید انجام شود.

وی افزود: لازم است که بر اساس شرح وظایف مندرج در برنامه ملی کنترل و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان دستگاه‌های عضو آمادگی لازم را در راستای مواجه با رخداد احتمالی بیماری داشته باشند .

سید امید  خلیل زاده  مدیرکل دامپزشکی استان نیز در این جلسه با اشاره  به شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان  مهاجر، گفت: بیماری آنفلوانزا و سویه‌های بیماری‌زا و خطرات ناشی از شیوع آن  ضرورت دارد تا اتخاذ تدابیر پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از شیوع این بیماری در استان انجام شود چرا که این بیماری می تواند  بر روند تولید و تامین مواد غذایی شهروندان استان مشکل ایجاد کند.

وی همچنین  بر ضرورت توجه مرغداران به توصیه ها و پیامهای بهداشتی این اداره کل که از طریق  سامانه پیامکی اداره کل دامپزشکی توسط روابط عمومی به تلفن همراه تمامی مرغداران استان ارسال می گردد تاکید نمود و افزود: انتظار داریم مرغداران محترم با توجه و عمل به این توصیه ها بتوانند سرمایه های خود که همانا سرمایه های ملی همه مردم می باشد از گزند بیماری ها حراست نمایند.

در پایان این این جلسه سایر اعضای این کمیته نیز نکته نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.