معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

در تولید محصولات سلامت محور در استان به ثبات نسبی رسیدیم

در تولید محصولات سلامت محور در استان به ثبات نسبی رسیدیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: در تولید محصولات سلامت محور در استان به ثبات نسبی رسیدیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، شهدی در جلسه تنظیم بازار و کمیته اقتصادی مقابله و مدیریت بیماری کرونای استان، ضمن قدردانی از تولید کنندگان استان در تولید شبانه روزی محصولات سلامت محور، گفت: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته شده در استان توانسته ایم در تولید محصولات سلامت محور به ثبات نسبی در استان برسیم.

شهدی با اشاره به تولید حدود 150 هزار عدد ماسک بصورت روزانه در استان گفت: با توجه به احتمال شیوع بیماری کرونا در نیمه دوم سال ضروری است روند تولید محصولات سلامت محور در استان افزایش یافته و در تولید این نوع محصولات در استان با اشباع برسیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین ضمن قدردانی از بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات بانکی به افراد نیازمند آسیب دیده از بیماری کرونا گفت: با تدبیر استان، این تسهیلات بصورت قرض الحسنه و به میزان 50 میلیون ریال پرداخت می شود.

شهدی همچنین از پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان خرید کامیون های یخچال دار نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز استان به ناوگان حمل و نقل  یخچال دار، پرداخت تسهیلات مورد نیاز برای خرید این نوع کامیون ها می تواند توان استان در بخث صادرات محصولات کشاورزی را افزایش دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به گزارش های واصله در خصوص کمبود و افزایش قیمت سموم و کود کشاورزی در استان اظهار کرد: با توجه به اهمیت تولید محصولات با کیفیت کشاورزی در استان ضروری است جهاد کشاورزی استان با کمک دستگاه های نظارتی با محتکران و سودجویان برخود کنند.