تاکید استاندار آذربایجان غربی بر رسیدگی به مشکلات طرح نهضت ملی مسکن

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر رسیدگی به مشکلات طرح نهضت ملی مسکن
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مشکلات طرح نهضت ملی مسکن بررسی و احصاء شود، گفت: روند اجرای این طرح و عملکرد بانک‌های عامل به صورت روزانه رصد و کنترل می‌شود تا مشکلی در اجرای آن به وجود نیاید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای تامین مسکن آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: مهم‌ترین بخش در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مساله اعطای تسهیلات است که عدم اجرای درست این روند باید رصد و بررسی دقیق شود.

وی با تاکید بر بررسی برخی موانع و مغایرت‌ها افزود: در همین راستا رفع ابهامات و مشکلات در اولویت است تا موانعی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود نداشته باشد و شتاب دهی این پروژه با جدیت انجام گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف استان لازم و ضروری است.

معتمدیان ادامه داد: ساخت مسکن در اولویت و توجه دولت بوده و باید به این مساله توجه کرد که مسکن در بخش‌های مختلف اجتماعی اثرگذار است.

استاندار آذربایجان‌غربی یادآور شد: بانک‌های عامل به صورت هفتگی درخصوص واگذاری تسهیلات گزارش دهند تا روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی بررسی و رصد دقیق شود.

معتمدیان همچنین تاکید کرد: اطلاع رسانی به متقاضیان نهضت ملی مسکن برای ادامه تکمیل روند ثبت‌نام طرح انجام گیرد تا خللی در روند طرح به وجود نیاید.

وی افزود: مشکلی از بابت تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی وجود ندارد البته همکاری همه جانبه در این خصوص اعمال شود.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اطلاع رسانی دقیق و به موقع از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و ظرفیت‌های موجود استان صورت گیرد تا مردم از این طرح اطلاعات کامل داشته باشند.

معتمدیان افزود: در طرح‌های مسکن روستایی نیز بنیاد مسکن به دنبال واگذاری اراضی متناسب با ظرفیت موجود بوده و مشکلی از بابت تامین زمین در روستاها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: به دنبال تقویت اقتصاد روستایی و ساخت مسکن اقتصادی در روستاها با هدف تثبیت ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت به شهرها باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: 173 هزار ثبت‌نامی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی داریم که 34 هزار و 827 نفر آنان واجد شرایط هستند.

سیدمحسن حمزه‌لو افزود: تاکنون 10 هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن در بانک‌های عامل افتتاح حساب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متقاضیان نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی در 6 مرحله ثبت‌نام شده‌اند، ادامه داد: تاکنون نیز هشت هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به تخصیص پروژه به متقاضیان، افزود: برای متقاضیان واریز وجه کرده تخصیص پروژه و زمین صورت گرفته است.