در نشست بررسی مشکلات شهری و روستایی آذربایجان غربی عنوان شد؛

مدیریت شهری و دهیاران در مقابله با کرونا عملکرد موفقی داشته اند/ پسماند و حمل و نقل عمومی دو مشکل اساسی مدیریت شهری و روستایی است

مدیریت شهری و دهیاران در مقابله با کرونا عملکرد موفقی داشته اند/ پسماند و حمل و نقل عمومی دو مشکل اساسی مدیریت شهری و روستایی است
نشست بررسی مسائل و مشکلات عمران شهری و روستایی با حضور استاندار آذربایجان غربی و معاون عمرانی وزیر کشور و برخی از مدیران، شهرداران و دهیاران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ مدیریت پسماند از چالش های اساسی پیش روی مدیریت شهری و روستایی است و در صورتی که منابع مالی مورد نیاز از طریق تسهیلات دولتی و یا مشارکت بخش خصوصی برای مدیریت پسماند تامین نشود در آینده نزدیک مشکلات عدیده ای ایجاد خواهد شد.

شهرداری ها به دلیل کاهش ساخت و ساز و نبود درآمدهای پایدار توانایی لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را ندارند و برای این موضوع باید چاره اندیشی شود‌.

کسب رضایتمندی مردم در مدیریت شهری سهم بسزایی در افزایش امید عمومی دارد. بالندگی شهری و روستایی علاوه بر داشتن برنامه منسجم به ایده های دارای درآمدهای پایدار نیز نیاز دارد. با وضعیت فعلی تغییر محسوسی را در چهره شهری و روستایی شاهد نخواهیم بود.

در این جلسه شهرداران برخی از شهرهای استان و نیز مدیران کل حوزه عمران و حمل و نقل مسائل و مشکلات خود در خصوص مدیریت پسماند، نیروی انسانی، تامین منابع مالی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را بیان کردند. مقرر گردید هفته آینده دستاوردهای این نشست با حضور معاون عمرانی وزیر کشور نهایی شود.