اظهارات رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در برنامه گفتگوی ویژه خبری

اظهارات رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در برنامه گفتگوی ویژه خبری
علی مصطفوی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی گفت : مقدمات برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی گفت : از مجموع ۲۵ فرایند تعریف شده برای انتخابات ۲۴ فرایند بصورت مکانیزه و فقط فرایند اخذ رای همچو قبل اجرا می شود و تا به این لحظه تغییری در این زمینه اعمال نشده است.مقدمات برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است.

وی افزود: ۴۵ هزار نیروی اجرایی کار انتخابات را در استان بر عهده خواهند داشت. ۸۲۰ هزار برگ تعرفه رای برای حوزه انتخابیه شهرستان ارومیه و یک میلیون و ۷۸۰ هزار برگ تعرفه نیز برای ۹ حوزه انتخابیه دیگر در استان به وزارت کشور اعلام شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انتظار داریم با رعایت مسائل اخلاقی و ارزشی و قانونی نسبت به تبلیغات در موعد قانونی اقدام نمایند. طوری نباشد که موفقیت خود را در تخریب دیگران ببینند. بلکه توانمندی ها و برنامه های خودشان را به مردم ارائه نمایند تا مردم از بین آنها بهترین ها را برگزینند.

وی ادامه داد : معتقدیم آنچه مردم انتخاب کنند بهترین است. بر این اساس نیز ستاد انتخابات کشور شعار این دوره خود را " انتخابات ۹۸، گام دوم، قانونمداری، بی طرفی و انسجام ملی " انتخاب کرده است.

 

مصطفوی اظهار داشت: ستاد انتخابات آذربایجان غربی ۴ اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است. با استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی و سیاسی، احزاب قانونی و سایر اقشار درصدد مشارکت حداکثری گام بر می داریم.

رییس ستاد انتخابات استان گفت: به فرمانداران و بخشداران در خصوص قانونمداری تذکر داده شده است، افرادی که دست اندرکار انتخابات هستند باید قانون را به درستی اجرا کنند تا حقی از کسی ضایع نشود. ما به عنوان مجری انتخابات و نیز هیات های اجرایی، نظارتی و بازرسی باید حتما بیطرف باشیم تا اعتماد مردم خدشه دار نشود.

وی ادامه داد : امانتداری رای مردم اصلی مهم و اساسی است‌. مردم امانت بزرگ رای شان را به ما سپرده اند و این وظیفه ماست تا از آن به درستی صیانت کنیم، لذا به مردم اطمینان می دهیم که انشاالله امانتدار رای آنها خواهیم بود.

مصطفوی خاطر نشان ساخت : مشارکت مردم یکی از پشتوانه های اصلی جمهوری اسلامی ایران است. از پیروزی انقلاب گرفته تا جنگ تحمیلی و دوران امروز حضور مقتدر مردم و وحدت و یگانگی که به نمایش گذاشتند موجب یاس دشمنان شده است.

وی افزود: اقتدار نظام به حضور مردم بستگی دارد. هرجا مردم حضور پیدا کردند موفق بوده ایم. خوشبختانه در طول ۴۰ سال اخیر همواره مردم شکوهمندانه در انتخابات و سایر عرصه ها حضور داشته اند و در دوم اسفند امسال نیز به یاری خدا با مشارکتی بی نظیر بار دیگر موجبات یاس دشمنان را فراهم خواهند ساخت‌.