با حضور معاون استاندار آذربایجان غربی مراسم آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد

 

به گزارش ایرنا رضا حسینی  در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ارومیه افزود: جایگاهی که این استان از نظر درآمد سرانه و اشتغال در کشور دارد در شان آن نیست و باید فاصله موجود با میانگین کشوری از میان برداشته شود و جایگاه واقعی آن مشخص شود. 
وی با بیان اینکه 50 درصد کسب و کار موجود در آذربایجان غربی مرتبط با بخش کشاورزی می باشد، گفت: این بخش باید رونق داشته باشد زیرا این استان با تلاش و کار و پیشرفت می تواند در 2 تا سه سال آینده از نظر در آمد سرانه به جایگاه مطلوب برسد.
حسینی بیان کرد: آذربایجان غربی درصدد است 20 تا 25 درصد از تامین نهاده های دامی شمال غرب و برخی استان های کشور از طریق این استان تامین شود زیرا این منطقه دارای مرزهای مشترک و پایانه های مرزی با کشورهای همسایه است و می توان از این ظرفیت ها به عنوان یک فرصت بهره گرفت.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اهمیت گرامیداشت این جشن ها بیان کرد: انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته با طی فراز و نشیب هایی در برابر استکبار ایستاد و کشور را حفظ کرد؛ هر چند دشمنان انقلاب جنگ شدید اقتصادی را ایجاد کرده اند اما ملت ایران در برابر آنان می ایستند و از این دشواری ها نیز به سربلندی عبور خواهد کرد.
حسینی با بیان اینکه جهاد کشاورزی از سازمان های کلیدی استان است و نقش مهمی در اشتغال و توسعه کارآفرینی و رفاه مردمی ایفا می کند؛ بیان کرد: این بخش بیشترین اشتغال را در استان به خود اختصاص داده و 30 تا 35 درصد مردم استان در این بخش مشغول به فعالیت هستند.
معاون استاندار آذربایجان غربی افزود: مشاغلی که بر مبنای خدمات در این استان شکل گرفته در چهارچوب موضوعات و تولیدات کشاورزی و صنایع تبدیلی این بخش است و اگر بنا باشد سایر بخش ها توسعه یابد با محوریت کشاورزی خواهد بود.
سید هادی بهادری، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه بیان کرد: دریاچه ارومیه برای ساکنان حوضه آن در حکم حیات و ممات است و بدون دریاچه زندگی در این بخش از کشور ممکن نیست و این نتیجه تحقیقات محققان کشور و دنیاست.
وی افزود: کشاورزی در این منطقه امروز نیازمند تحول است و با تداوم روش های سنتی کشاورزی، دریاچه همزمان از دست می رود.