استاندارآذربایجان غربی: از ظرفیت شهر جدید گلمان در مسکن ملی استفاده می‌شود

استاندارآذربایجان غربی: از ظرفیت شهر جدید  گلمان در مسکن ملی استفاده می‌شود
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: از ظرفیت شهر جدید گلمان در مسکن ملی استفاده می‌شود و باید متولیان امر برای ساماندهی شهر جدید گلمان تمام تلاش خود را انجام دهند.

محمدصادق معتمدیان در دیدار با معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر های جدید کشور،اظهار داشت: آمادگی داریم که سرریز جمعیت ارومیه به سمت شهر جدید گلمان انجام شود و انتظار نگاه ملی به این شهر را داریم.

وی ادامه داد: باید برای ساماندهی شهر جدید گلمان دستگاه‌های مربوطه تمام تلاش خود را انجام دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: احداث ساختمان‌های خدمات‌رسان در شهر جدید ضروری است و همچنین باید بازنگری طرح تفصیلی در گلمان انجام پذیرد.

علیرضا جعفری افزود: دسترسی مردم به حمل و نقل باید رونق بگیرد، زیرا می‌تواند تا حد زیادی در جذب جمعیت تاثیرگذار باشد و شهرها باید به سمت خودکفایی اقتصادی برود.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های توسعه شهر جدید گلمان باید تقویت شود.

وی به طرح نهضت ملی مسکن نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ٧٧ هزار نفر در اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌غربی ثبت نام کرده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از ارگان‌ها مانند ستاد اجرایی فرمان امام(ره) باید پای کار باشند تا پیشبرد اهداف اقدام ملی مسکن منسجم‌تر و سریع‌تر انجام پذیرد.

جعفری اظهار داشت: تأمین زمین‌های مورد نیاز در سراسر استان باید جزو اولویت‌ها باشد و بزودی کارهای اجرایی نهضت ملی با حمایت‌های مقام عالی استان آغاز می‌شود.