رویداد ایده شو با موضوع کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب

رویداد ایده شو با موضوع  کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی : با گذر از مرحله تثبیت دریاچه گام دوم طرح نجات دریاچه ارومیه آغاز شده است.

پیمان آرامون در آیین استارت آپ یک روزه ایده شو با موضوع کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در مرکز تحقیقات و پژوهش جهاددانشگاهی استان برگزار شد گفت: پشتوانه اجتماعی و حمایت مردمی در موفقیت و به سرانجام رسیدن پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه بسیار ضروری بوده و امروز شاهدیم، طرح احیای دریاچه ارومیه که با اهتمام دولت تدبیر و امید از سال 92 آغاز شده و با گذر از مرحله تثبیت و خطر خشکی به مرحله دوم طرح ( مرحله احیای دریاچه) وارد شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: اقدامات عمرانی و بارش‌های قابل توجهی که در بهار امسال اتفاق افتاد باعث شد شرایط دریاچه نسبت به سال‌های گذشته مطلوب بوده و درحال حاضر ارتفاع دریاچه نسبت به پارسال 103 سانتی متر بالاتر رفته و با 2.38 مترمکعب حجم آب  وسعت دریاچه به 1105 کیلومتر مترمربع رسیده است.

پیمان آرامون در ادامه سخنان خود با دعوت از پژوهشگران جهاد دانشگاهی استان در ورود به مباحث مهم عمرانی افزود :در حوزه فعالیت های فرهنگی ستاد احیای دریاچه ارومیه با پرهیز از اقدامات نمایشی و تبلیغی سال‌های قبل امسال در 6 محور و از طریق فراخوان عمومی پروژه ها به پیمانکاران ذی‌صلاح سپرده شده است.