رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

برای اولین بار سهم اعتبارات عمرانی استان از سهم جمعیتی پیشی گرفته است

برای اولین بار سهم اعتبارات عمرانی استان از سهم جمعیتی پیشی گرفته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: برای اولین بار سهم اعتبارات عمرانی استان از سهم جمعیتی پیشی گرفته است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: برای اولین بار سهم اعتبارات عمرانی استان از سهم جمعیتی پیشی گرفته است.

ناصر حضرتی پر در سومین جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس کل دیوان محاسبات کشور و به ریاست محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان در حوزه های مختلف و هم مرز بودن با سه کشور گفت: بر اساس سند توسعه استان مصوبه هیات وزیران در سال 1387، در چشم انداز توسعه، استان آذربایجان غربی استانی برای هم پیوندی اقتصاد ملی و جهانی مطرح خواهد شد.

وی وجود سه فرودگاه، 6 بازارچه، 9 گمرک، بزرگترین منطقه آزاد جهان و ایران در ماکو، معادن طلا در تکاب و دو اثر جهانی میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو در استان را از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آذربایجان غربی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه استان در برخی از شاخص ها توسعه ای متاسفانه پایین تر از میانگین کشوری است گفت: با رهنمود ها استاندار محترم و برنامه ریزی های انجام شده در سالهای اخیر اقدامات بسیار مناسبی در ارتقای شاخص های توسعه در بخش های بهداشت و درمان ، گاز رسانی ، آب روستایی توسعه حمل ونقل ریلی در استان انجام شده است و در شاخص های دیگر نیز برنامه ریزی های لازم برای ارتقای این شاخص ها انجام شده است.

وی خشکی دریاچه ارومیه، عدم بهره گیری از موقعیت منحصر به فرد استان در همجواری با سه کشور، شکاف بسیار عمیق شاخص های توسعه استان با میانگین کشوری را از جمله چالش های مهم استان عنوان کرد.

وی با اشاره به اعتبارات استان در سال جاری نیز گفت: در سال جاری استان آذربایجان غربی در اختصاص بودجه در رتبه شش کشوری قرار دارد و خوشبختانه برای اولین بار سهم اعتبارات عمرانی استان از سهم جمعیتی پیشی گرفته است.

وی با تقدیر از نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به روند احیای دریاچه ارومیه گفت: از سال 93 تا 97 ،علاوه بر اعتبارات ملی، 1277 میلیارد تومان نیز اعتبار استانی برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص یافته که از این میزان اعتبار تاکنون 546 میلیارد تومان جذب شده است.

وی همچنین با اشاره به سه سفر رییس جهمور به استان آذربایجان غربی در قالب سفر های شهرستانی و افتتاح پروژه ها به استان گفت: در سفر اول رییس جمهور 1256 میلیارد تومان و در سفر دوم رییس جمهور به استان 2487 میلیاتر تومان اعتبار برای اجرای پروژه های مهم استان تخصیص یافته است.