در نشست با معاون عمرانی وزیر کشور عنوان شد؛

استاندار: توسعه خدمات شهری و روستایی در آذربایجان غربی به اعتبارات ویژه نیاز دارد/ تامین قیر برای پروژه های نیمه تمام، کمک به نوسازی ناوگان شهری و پرداخت تسهیلات مناسب باید در اولویت قرار گیرد

استاندار: توسعه خدمات شهری و روستایی در آذربایجان غربی به اعتبارات ویژه نیاز دارد/ تامین قیر برای پروژه های نیمه تمام، کمک به نوسازی ناوگان شهری و پرداخت تسهیلات مناسب باید در اولویت قرار گیرد
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر پیش از پایان کار دولت گفت: تامین قیر و نیز تخصیص اعتبار لازم برای شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت جهت اتمام پروژه های نیمه تمام از ضروریات توسعه شهری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز شنبه در نشست با معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با تاکید بر اینکه درآمدهای مدیریت شهری کفاف هزینه های نوسازی ناوگان شهری و پروژه های نیمه تمام را ندارد گفت: برای برون رفت از این وضعیت به اعتبارات ویژه از جمله اتمام پروژه های نیمه تمام تا پیش از پایان دولت نیاز داریم.

وی حمایت های فنی و اجرایی از جمله تخصیص قیر یارانه ای و تسهیلات بانکی را برای توسعه خدمات شهری خواستار شد و افزود: کمک به شهرداری ها و دهیاری ها در افزایش امید آفرینی بسیار موثر است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه بر لزوم تخصیص اعتبار برای طرح های مدیریت شهری تکاب به جهت محرومیت تاریخی این شهر از جمله در حوزه گردشگری و خدمات زیربنایی تاکید کرد.

در این نشست علاوه بر موافقت برای تامین اعتبار کمک به نوسازی ناوگان شهری، تامین قیر برای پروژه های نیمه تمام ۳۳ شهر زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت، تامین قیر برای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت از محل پروژه های بازآفرینی شهری، پرداخت تسهیلات به طرح های درخواست شهری و روستایی، در مورد تامین ناوگان شهرهای جدیدالتاسیس در صورت دارابودن شناسنامه و نیز آتش نشانی ها نیز مساعدت های لازم از سوی معاون وزیر انجام پذیرفت.

در این دیدار معاون عمرانی استاندار، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان و شهردار بوکان نیز حضور داشتند.