در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای ارومیه عنوان شد؛

استاندار آذربایجان غربی: ترویج آموزش های مهارتی زمینه ساز اشتغال موفق است/ از توسعه مهارت آموزی حمایت می کنیم

استاندار آذربایجان غربی: ترویج آموزش های مهارتی زمینه ساز اشتغال موفق است/ از توسعه مهارت آموزی حمایت می کنیم
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ترویج آموزش های مهارتی اشتغال موفق را بویژه در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی درپی دارد افزود: با توجه به جمعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در استان باید آموزش های مهارتی برای این افراد و نیز دانشجویان درحال تحصیل به سهولت فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز پنجشنبه ۱۲ تیر در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دارالفنون ارومیه و در جمع مربیان و مدیران این مرکز با قدردانی از اقدامات انجام یافته در راستای توسعه آموزش های مهارتی برای توسعه پایدار استان تصریح کرد: برای برون رفت از شاخص های عقب ماندگی توسعه و بهره مندی کامل از ظرفیت نیروی انسانی باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه نهادینه ساخت.

وی افزود: آذربایجان غربی اگر چه در برخی رشته های مهارتی دستاوردهای ملی و بعضا جهانی نیز کسب نموده است اما هنوز نتوانسته ایم مردم را با فرهنگ مهارت همراه سازیم.

شهریاری تجهیز کارگاه های مهارت آموزی، ایجاد بسترهای مهارتی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته استان، توجه به مهارت آموزی در بین بانوان و ترویج آموزش های مهارتی در بین جوانان و فارغ التحصیلان را از جمله راهکارهای توسعه مهارتی برای حل مشکلات بیکاری و توسعه پایدار دانست‌.

مقام عالی استان را که در این بازدید فرماندار ارومیه و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی همراهی می کردند، شهریاری ضمن بازدید از کارگاه های مختلف در گفتگو با مربیان و مدیران این مرکز با فعالیتهای آنان آشنا شد.