معاون استاندار:

سرانه آموزشی آذربایجان غربی در ازای هر دانش‌آموز چهار مترمربع است/بخش آموزش استان نیازمند توجه ویژه دولت و خیران مدرسه‌ساز است

سرانه آموزشی آذربایجان غربی در ازای هر دانش‌آموز چهار مترمربع است/بخش آموزش استان نیازمند توجه ویژه دولت و خیران مدرسه‌ساز است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سرانه کم آموزشی استان در مقایسه با سرانه کشوری، گفت: بهبود وضعیت آموزش در استان نیازمند توجه ویژه دولت، مجلس شورای اسلامی و خیران مدرسه‌ساز است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضائیه عصر امروز در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان که همزمان با ویدئوکنفرانس جشنواره ملی برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه آذربایجان غربی از نظر تأمین سرانه آموزشی با مشکلاتی روبرو است که نیازمند کمک و توجه بیش‌ازپیش دستگاه‌های مربوطه و خیران استانی است.

وی با بیان این‌که سرانه آموزشی آذربایجان غربی در ازای هر دانش‌آموز چهار مترمربع است، خاطر نشان کرد: این در حالی است که سرانه کشوری به ازای هر دانش‌آموز ۸.۵ متر است و همین موضوع دولت و خیران مدرسه‌ساز را مجاب به توجه بیش‌ازپیش به این حوزه در استان می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: استان تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار را در خود جای‌داده به‌نوعی که ۳۴ درصد از جمعیت آذربایجان غربی را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد درحالی‌که این رقم در سطح کشور ۲۷ درصد است.

وی تأکید کرد: با توجه به این پراکندگی جمعیت؛ بایستی توزیع و ارائه خدمات در بحث آموزش در جای‌جای استان به نحوی صورت گیرد که هیچ کم و کاستی متوجه سایر مناطق نشود.

رحمانی با اشاره به اهمیت توجه به توسعه زیرساخت‌ها در حوزه آموزش‌وپرورش و نگاه ویژه مقام عالی استان به اعتبارات فصل آموزش‌وپرورش در استان، گفت: در سال جاری ۱۷ درصد از اعتبارات استانی به فصل آموزش‌وپرورش اختصاص یافته است.

وی جذب اعتبار ویژه برای بهبود وضعیت سرانه آموزشی استان توسط مجلس شورای اسلامی را موضوعی خطیر دانست و افزود: توجه به آموزش و فراهم آوردن زیرساخت‌های آموزش به آینده‌ای درخشان برای جامعه کمک می کند.