معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی

هزارمیلیارد ریال کمک اعتباری به صنعت آذربایجان غربی تخصیص یافت

هزارمیلیارد ریال کمک اعتباری به صنعت آذربایجان غربی تخصیص یافت
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکهزار میلیارد ریال کمک فنی و اعتباری در راستای کاهش نرخ سود تسهیلات واحدهای صنعتی اختصاص یافته است، گفت: جذب مناسب این رقم می تواند به کاهش مشکلات این واحدها کمک کند.

حسینی شب گذشته در جلسه کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان غربی افزود: کمک های فنی و اعتباری از جمله مهمترین موارد کمک های دولتی به بخش های مختلف به ویژه حوزه صنعت است و می تواند در حل بخشی از مشکلات صاحبان صنایع موثر باشد.
وی با تاکید بر اینکه بانک های عامل باید همه منابع موجود در بخش پرداخت تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار دهند، اضافه کرد: مدیران بانک ها باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا ضمن مشارکت مالی با سرمایه گذار، شاهد رونق تولید و اشتغال دوباره واحدهای تولیدی باشیم.
وی بیان کرد: زمین مورد نیاز سرمایه گذاران با قیمت دولتی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد که با استفاده از این فرصت، می توان ضمن بهره گیری از فناوری روز، چرخه اقتصادی استان را با شتاب بیشتری به حرکت درآورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های صنعتی باید به ارتقای اقتصادی، افزایش اشتغال و توسعه منجر شود، ادامه داد: تحقق این امر نیازمند اهتمام جدی مسوولان است و باید توجه داشت که همه ما در مقابل آحاد جامعه و مردم مسوول هستیم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه 84 واحد تولیدی تسهیلات لازم را دریافت کرده است، گفت: یکهزار و 230 میلیارد ریال وام برای راه اندازی و احیای این واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
جعفرصادق اسکندری افزود: نظارت بر روند اجرای درست طرح رونق واحدهای تولیدی از جمله وظایف مهم کارگروه است و روند فعال سازی 312 واحد تولیدی و طرح صنعتی در قالب طرح نظارتی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در این کارگروه پرداخت تسهیلات برای 223 طرح و واحد تولیدی دارای مشکل در آذربایجان غربی تصویب شده که توسط بانک ها پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: آذربایجان غربی رتبه هفتم کشوری را در بخش پرداخت تسهیلات و رتبه دوازدهم کشوری را در بخش معرفی واحد تولیدی به بانک های عامل کسب کرده است.