معاون استاندار آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی می تواند نقش به سزایی در جهش تولید داشته باشد/ حضور بسیج در عرصه های حمایت از تولید برجسته است

آذربایجان غربی می تواند نقش به سزایی در جهش تولید داشته باشد/ حضور بسیج در عرصه های حمایت از تولید برجسته است
​​​​​​​معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به پتانسیل‌های آذربایجان غربی در زمینه های اقتصادی، مرزی، دارا بودن زمین‌های مستعد برای کشاورزی، صنایع تبدیلی و بهره مندی از نیروی انسانی متخصص تصریح کرد: این استان می تواند با این ویژگی های منحصربفرد به راحتی در زمینه تحقق جهش تولید ایفای نقش کرده و موثر واقع شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی روز چهارشنبه در همایش فرماندهان بسیج ادارت در سالن شرکت مخابرات؛ با اشاره به توانمندیهای بسیج در عرصه های حمایت از تولید گفت: سازمان بسیج با بهره گیری از توان مهندسین مجرب و ظرفیت های علمی و کاربردی توانسته نقش بسزایی رد تولید محصولات مختلف و خودکفایی ملی ایفا نماید.

وی با اشاره به سیاستهای کلی نظام اداری و تاکید بر شیوه های نوین مدیریتی برای کارایی بیشتر افزود: استفاده از روش‌های مدیریت نوین علمی و تعالیم دینی اسلامی برای افزایش اثربخشی، صرفه جویی در منابع و سرعت بخشی به کارکردها و رضایتمندی عمومی می تواند بیش از همیشه قطار توسعه را به سر منزل مقصول برساند.

صادقی با اشاره به دانش بنیان کردن نظام اداری با به‌کارگیری اصول مدیریت دانش، تأکید کرد: مدیریت دانش یکی از مباحثی است که در دنیای امروز به آن تاکید می‌شود چرا که سبب انتقال دانش از نسلی به نسل دیگر و استفاده از تجربه و دانش دیگران در نهایت سبب افزایش بازدهی سازمان می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی عنوان کرد: حمایت از نوآوری و ابتکار یکی از نکات کلیدی برای ساختار نظام‌مند سازمان‌ها و ادارات و اشتغال‌زایی و افزایش سطح درآمد است.

صادقی با اشاره به ظرفیت فناوری نوین در بحث سرمایه‌گذاری، افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بنگاه‌های اقتصادی عدم استفاده از فناوری نوین است که در صورت استفاده درست از آن می‌توان حلقه‌های مناسبی بین بخش‌های مختلف این بنگاه‌ها ایجاد کرد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ به نام سال جهش تولید، بیان داشت: مقام معظم رهبری برای چندمین سال پیاپی نام‌گذاری سال را با مسائل اقتصادی مرتبط کرده‌اند که نشان از اهمیت بالای تولید و اقتصاد است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید شامل تولید کالا، خدمات و دانش است، تشریح کرد: برای پیشرفت جهش در هر سه مورد همگام با یکدیگرباید صورت گیرد.