مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری:

کلنیک حقوق شهروندی در استان راه اندازی می شود

کلنیک حقوق شهروندی در استان راه اندازی می شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی: کلنیک حقوق شهروندی با محوریت حقوق کودک، زنان و آسیب دیدگان اجتماعی در استان راه اندازی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی،مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، در جلسه حقوق کودک، ضمن اشاره به همکاری و همراهی مسئولین استانی در حل مسائل و مشکلات حوزه کودکان، خواستار تشکیل هر چه سریعتر کمیته های چهارگانه حقوق کودک در استان شد تا دستگاههای اجرایی به صورت منسجم در راستای احقاق حقوق کودکان گام بردارند.

علیلو، با اشاره به پاک بودن استان در حوزه کودک آزاری ابراز امیدواری کرده و افزود: انشالله با مشارکت دستگاهها؛ بتوانیم چالشهای حوزه کودک در استان را مرتفع نماییم و در این راه باید از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد نیز بهره بگیریم.

وی به ایجاد و راه اندازی کلنیک حقوق شهروندی (حقوق کودک، زنان و آسیب دیدگان اجتماعی) در استان اشاره کرد و افزود: پیرو هماهنگی های بعمل آمده با فرهنگسراهای شهرداری و کانون وکلا و مشاورین حقوقی دادگستری به زودی شاهد راه اندازی کلینیک حقوق کودک در ذیل کلینیک حقوق شهروندی در بسیاری از محلات ارومیه خواهیم بود. 

علیلو همچنین به معرفی مرکز آموزش، مهارت و خلاقیت که در محل کانون فرهنگی ، اجتماعی زنان استان ایجاد گردیده پرداخت و گفت: با توجه به بازدید مشاور وزیر کشور در امور زنان وخانواده و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از این مرکز و پیشنهاد‌ معرفی این مرکز بعنوان پایلوت و الگو برای کل کشور، از دستگاهها می خواهیم تا بمنظور توانمند سازی و آشنایی کودکان با مهارتهای زندگی اجتماعی از ظرفیتهای این مرکز استفاده نمایند.