در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا عنوان شد؛

دستگاه های اجرائی از یک سوم کارکنان به صورت دورکاری استفاده نمایند/ بطور متوسط ۶۰ درصد مردم استان از ماسک استفاده می کنند

دستگاه های اجرائی از یک سوم کارکنان به صورت دورکاری استفاده نمایند/ بطور متوسط  ۶۰ درصد مردم استان از ماسک استفاده می کنند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به موافقت ستاد ملی با پیشنهاد ستاد استانی مبنی بر کاهش تجمعات اداری و استفاده از ظرفیت دورکاری کارکنان گفت: دستگاه های اجرائی می توانند از یک سوم ظرفیت کارکنان بصورت دورکاری استفاده نمایند. اولویت اول با کارکنان بالای ۶۰ سال، کارکنان دارای بیماری های زمینه ای و بانوان دارای فرزند شیرخوار است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز شنبه در پنجاه و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاشهای انجام گرفته افزود: بر اساس ارزیابی های انجام گرفته بطور متوسط ۶۰ درصد از مردم استان در محیط های مختلف از ماسک استفاده می کنند.

وی ادامه داد: برای دستیابی به وضعیتی پایدار در بیماری کرونا حداقل باید ۸۰ درصد مردم از ماسک استفاده  و سایر دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند.

شهریاری مهمترین راهکارهای کنترل بیماری کرونا را استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات دانست و افزود: پیش بینی های کارشناسان حاکی از آن است که بیماری کرونا تا ۲ سال خواهد بود و لذا باید با رعایت دستورالعمل های لازم با آن زندگی کرد.

استاندار آذربایجان غربی عادی سازی بیماری کرونا را ممنوع عنوان کرد و گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران موظف هستند تا بر اجرای مصوبات ستاد استانی نظارت کرده و گزارشات اقدامات انجام گرفته را بصورت هفتگی به دبیرخانه ستاد جهت تصمیم گیری های آتی ارسال نمایند.