آذربایجان غربی استان معین برای منطقه ۶ تهران

آذربایجان غربی استان معین برای منطقه ۶ تهران
مدیرکل مدیریت بحران استان گفت : آذربایجان غربی استان معین برای منطقه ۶ تهران برای هر گونه بحرانی تعیین شد.

 به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، امیرعباس جعفری در جلسه هماهنگی و بررسی دستور العمل اجرائی مدیریت بحران استان های معین و پیشتاز در کلانشهر تهران که با حضور شهردار منطقه ۶ تهران و سایر دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران منطقه ۶ در محل سالن کنفرانس پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران منطقه ۶ تهران برگزار شد، گفت:  آذربایجان غربی با محوریت منطقه ۶ تهران تعیین و باید با ایجاد تعاملات مستمر بین دستگاهی، خود را برای هر گونه بحرانی و در هر لحظه آماده نماید.

 جعفری با اشاره به اهمیت و لزوم هماهنگی های قبلی جهت آمادگی برای بحران های احتمالی در شهر تهران ، به وضعیت حادثه خیز بودن کشور و قرارگیری آن در کمربند آلپ هیمالیا اشاره کرد و بر لزوم آمادگی برای مقابله با زلزله و سایر حوادث غیرمترقبه و طبیعی تاکید نمود.

وی با اشاره به اقدامات خوب و مناسب دولت در جهت کاهش خسارات و اثرات زلزله در کشور ، اظهار داشت: دولت با اجرای طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در روستاها و  شهرها با اعطای تسهیلات نوسازی به بافت های فرسوده شهری و سایر تسهیلات های دیگر، اقدامات بسیار خوبی در کاهش خسارات زلزله در کشور انجام نموده است.

وی در ادامه به دستورالعمل اجرایی مدیریت بحران استان های معین و پیشتاز در کلانشهر تهران اشاره کرد و گفت: با تعیین استان آذربایجان غربی به عنوان استان معین برای منطقه ۶ تهران، بایستی با ایجاد تعاملات مستمر بین دستگاهی، خود را برای هر بحرانی و در هر لحظه آماده نماییم.

مدیرکل مدیریت بحران استان در ادامه از آمادگی آذربایجان غربی برای هرگونه کمک و پشتیبانی برای منطقه ۶ تهران خبر داده و برگزاری مانورها و جلسات فی مابین، تبادل اطلاعات مهم و حیاتی از جمله اطلاعات شریانهای حیاتی، وضعیت ابنیه و ساختمانها، زیرساخت های منطقه را مهم و ضروری دانست.

در ادامه جلسه فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران از پیگیری آذربایجان غربی در هماهنگی امورات و اعلام آمادگی بعنوان استان معین منطقه ۶ تهران قدردانی نمود و گزارشی از وضعیت آمادگی منطقه ۶ ارائه نمود.