معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: دولت تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بکار بسته است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: دولت تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بکار بسته است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دولت تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بکار بسته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در سی ‌وسومین جلسه ساماندهی امور جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های بالقوه استان در حوزه های مختلف، گفت: می بایست استعدادها و ظرفیت های استان برای فراهم سازی بستر اشتغال بویژه برای جوانان بکار گیری شود.

وی در ادامه ایجاد اشتغال برای جوانان را از مهمترین اولویت های مسئولان کشور و بویژه استان عنوان و خواستار برنامه‌ریزی منسجم دستگاه‌های اجرایی در این زمینه شد و اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بکار بسته است ولی با توجه به متقاضیان زیاد کار متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی شناسایی و ایجاد فرصت های جدید اشتغال در حوزه های مختلف را یادآور شد و گفت: ضروری است دستگاه های متولی، در این زمینه فعالتر عمل کرده و فرصت های جدید سرمایه گذاری و اشتغال را به متقاضیان معرفی کنند.

مصطفوی با تاکید بر همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان اشتغال و بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی ادامه داد: بانک‌های عامل استان تسهیلات لازم را در اختیار جوانان متقاضی سرمایه گذاری قرار دهند .

وی در ادامه سخنان با اشاره به فعالیت ۶۰۰ سازمان‌ مردم نهاد در شهرهای مختلف استان، گفت: در حوزه اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز می توان از ظرفیت این سازمان ها بهره برد.