استاندار آذربایجان غربی:

مدیران به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند

مدیران به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف از سفرهای شهرستانی بهره گیری از نظرات همه نخبگان و اقشار مردم در ریل گذاری توسعه است گفت: در اتاق های بسته برای شهرستانها تصمیم گیری نمی کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در گفتگو به رسانه ها ضمن تشریح روند اجرای سفرهای شهرستانی با اولویت کار میدانی و کارشناسی تصریح کرد: یکی از مشکلات استان که موجب شده در برخی شاخص ها از میانگین ملی عقب بماند، اکتفا به اعتبارات استانی است.

وی افزود: انتظارت مردم در بحث جبران کمبودها بحق است و در این راستا مدیران را مکلف کردیم تا اعتبارات ملی را جذب کنند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه استان ظرفیت های اقتصادی خوبی دارد گفت: رفع موانع، 24 ساعته کردن مرز، ایجاد هماهنگی و تعامل بین ارکان تجارت و تقویت دیپلماسی منطقه ای را برای بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی در دستور کار قرار داده ایم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های شهرستان اشنویه در کشاورزی، خام فروشی محصولات را یک معضل اساسی دانست و گفت: نباید اجازه داد تلاش و ماحصل کشاورزان وارد جیب دلال و واسطه گر شود.

معتمدیان افزود: برای توسعه کشاورزی نیازمند برنامه ریزی هستیم. تکمیل زنجیره تولید یک اولویت جدی است.

وی با اشاره به ضعف های استان در برند سازی، سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی گفت: برای بهره مندی اقتصادی از محصولات کشاورزی باید نسبت به فرآوری آن اهتمام جدی شکل بگیرد.

استاندار آذربایجان غربی توسعه حمل و نقل ریلی را یک هدف جدی عنوان کرد و افزود: علیرغم اینکه از طریق ریل به همه بنادر کشور متصل هستیم اما گرمی کالا از طریق ریل جابجایی نداشتیم.

معتمدیان استفاده نکردن از ظرفیت ریلی را یکی از دلایل اصلی گران تمام شدن هزینه حمل و نقل دانست.

وی گفت: در سفر ریاست جمهوری اعتبار خوبی برای اقتصادی کردن ظرفیت های حمل و نقلی استان بویژه ریلی مصوب شد.

استاندار آذربایجان غربی تامین زیرساخت های صادراتی را وظیفه دولت دانست و گفت: برای رشد صادراتی باید خود تجار پای کار بیایند.

معتمدیان تشکیل انجمن های تخصصی را برای توسعه صادرات مهم عنوان کرد و خواستار توجه جهادکشاورزی برای توسعه شیلات و گلخانه در اشنویه شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان اشنویه گفت: در این جلسه 79 مصوبه شامل 67 مصوبه عمرانی و 12 مصوبه اقتصادی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان اشنویه به تصویب رسید.