معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی؛

لزوم اجرای کامل سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری از سوی متولیان امر/ جمعیت استان رو به سالمندی است

لزوم اجرای کامل سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری از سوی متولیان امر/ جمعیت استان رو به سالمندی است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اجرای کامل سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری از سوی متولیان امر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در سومین جلسه شورای راهبردی جمعیت که امروز در سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: با وجود شرایط نامساعد جوی مردم استان بار دیگر نشان دادند که همچنان حامی و پشتیبان انقلاب ، خون شهدا و نظام هستند و این حضور ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت کشور رو به سالمندی است افزود: بر اساس شاخص های جمعیتی در حال حاضر در آستانه بحران هستیم و لازمه آن اجرای کامل منویات مقام معظم رهبری در خصوص ازدیاد جمعیت است.

مصطفوی با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی و حمایتی در خصوص پیشگیری از روند سالمندی در استان و کشور گفت: اگر جمعیت بدین روال پیش رود در ۳۰ سال آینده دچار مشکلات جدی خواهیم شد، بنابراین باید جامعه شناسان، اساتید و برنامه ریزان در این خصوص چاره اندیشی و تدابیر لازم اتخاذ شود.

مصطفوی اظهار داشت : در حال حاضر جمعیت کشور و به تبع آن جمعیت استان به سمت پیری پیش می رود و این امر در آینده هزینه هایی زیادی را در پی خواهد داشت.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: بر اساس شاخص های اعلام شده نرخ جمعیت استان و کشور در حال حاضر با ۱.۲۴ در وضعیت بحرانی قرار دارد و مقام معظم رهبری سیاستهای جمعیتی را در ۱۴ بند ابلاغ کردند که باید مد نظر قرار گیرد و بر این اساس برنامه ریزی صورت گیرد.

وی ادامه داد: امید به زندگی به دلیل برخورداری از امکانات بهداشتی و پزشکی در این ۴۰ سال حدود ۲۴ سال افزایش یافته و امید به زندگی بیشتر شده اما متاسفانه نرخ باروری کاهش پیدا کرده ، نرخ ازدواج کاهش و طلاق بیشتر شده است که این اعداد و ارقام نشان می دهد در آینده با بحران جمعیت مواجه شویم.