استاندار آذربایجان‌غربی:

حمایت دولت از زلزله‌زدگان افزایش می یابد / دستگاه‌های خدمات رسان جهادی پای کار باشند

حمایت دولت از زلزله‌زدگان افزایش می یابد / دستگاه‌های خدمات رسان جهادی پای کار باشند
استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر خدمات رسانی به مردم زلزله زده خوی، گفت: در سرما ماندن حتی یک خانواده آسیب دیده نیز قابل قبول نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان شامگاه در جمع اهالی روستای وار اظهار کرد: دستگاه‌های خدمات رسان از جمله هلال احمر، بنیاد مسکن و شرکت‌هایی همچون برق و آب از همان ساعات اولیه وقوع زلزله جهادی وار پای کارند تا خدمات لازم به زلزله زدگان داده شود.

وی با بیان اینکه صدمات به واحدهای مسکونی در مقایسه با زلزله مهرماه کمتر است، افزود: به دلیل وقوع پی در پی پس لرزه‌ها، خانواده‌های زلزله زده روحیه مناسبی ندارند که باید در همین راستا اقدامات لازم برای ایجاد شرایط مناسب فراهم شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: امکانات لازمی همچون سیستم گرمایشی برای زلزله زدگان فراهم شده و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

وی‌ با تاکید بر اینکه عملیات نوسازی‌ و بازسازی واحدهای آسیب دیده باید سریعا آغاز شود، گفت: باید اعلام کنیم بیش‌ از 67 درصد واحدهای آسیب دیده در زلزله مهرماه خوی در عرض سه ماه بازسازی شدند و این یک‌ عملکرد کم‌نظیر محسوب می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سخنان رییس سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص حمایت دولت از زلزله‌زدگان، تاکید کرد: با حمایت دولت مردمی تسهیلات ارایه شده برای بازسازی و کمک‌های بلاعوض به زلزله زدگان افزایش می‌یابد.