معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: اقدامات ۴۰ ساله جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی کم نظیر است

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: اقدامات ۴۰ ساله جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی کم نظیر است
معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اقداماتی که در طول ۴۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی در راستای رفع محرومیت زدایی انجام شده کم نظیر است اما این به معنا نیست که محرومیت ها تمام شده است.

علی مصطفوی صبح امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای طرح هجرت و جهادی آذربایجان‌غربی که با حضور جانشین فرمانده سپاه شهدای استان، در محل استانداری ترتیب یافت، با تاکید براهمیت  آمادگی هرچه بیشتر کشورمان برای مقابله با بلایای طبیعی گفت: بر اساس آمارهای موجود  ایران جز ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست که از میان ۴۳ بلای طبیعی ثبت شده، ۳۴ مورد آن در کشور ما رخ داده است و این مسئله بر اهمیت آمادگی بیشتر کشورمان  برای مقابله با بلایای طبیعی را نشان می کند.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در برخی از مناطق کشور، افزود: در سیل اخیر آذربایجان غربی جز اولین استان هایی بود که برای کمک به مردم منطقه ورود پیدا کرد به همین لحاظ استان ما جزو استانهای برتر در امر کمک رسانی به مردم سیل زده شناخته شد.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اگر امروز در برخی نقاط کشور مناطق محروم وجود دارد، به معنای این نیست که کاری انجام نشده، ابراز کرد: اقداماتی که در طول ۴۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی در راستای رفع محرومیت زدایی انجام شده کم نظیر است اما این به معنا نیست که محرومیت ها تمام شده است و در حال حاضر برخی از مناطق و شهرها محروم هستند که باید به آن ها رسیدگی شود.

مصطفوی تاکید کرد: طی ۴۰ سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت های چشمگیری در حوزه احداث راه ها، آب آشامیدنی، برق، پیشرفت های پزشکی حاصل شده که به هیچ عنوان قابل قیاس با زمان قبل از انقلاب نبوده، اما محرومیت هایی هنوز باقیست که باید با مشارکت هم در راستای رفع آن بکوشیم.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۷۶ گروه جهادی دانشجویی نیز در این استان به خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم و کم برخوردار مشغول هستند، گفت: این گروه‌ها در عرصه‌های علمی، فرهنگی، بهداشتی، اقتصاد مقاومتی، فنی و عمرانی به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

وی، ادامه داد: عملکرد تمام گروه‌های جهادی مورد ارزیابی قرار گرفته که بر اساس این ارزیابی، در سال ۹۷ شاهد درخشش ۸ جهادگر از استان در جشنواره کشوری بودیم. همچنین قشر دانشجویی در امر اردوهای جهادی رتبه اول و دوم کشوری را دارد.

سردار داداش‌زاده، اعزام ۲۰۰ نفر از بسیجیان آذربایجان‌غربی به مناطق سیل‌زده در ابتدای سال جاری را از دیگر عملکردهای گروه‌های جهادی نامید و بیان داشت: حدود ۱۰۰ تن اقلام جمع‌آوری شده در این بازه زمانی به مناطق مشخص شده در استان‌های سیل زده اعزام شد.