نخستین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد
به منظور بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات پروژه های اقتصادی و اشتغال پایدار روستایی و تعیین گروه های کاری، نخستین جلسه کارگروه اشتغال،سرمایه گذاری و اقتصاد به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی؛ مقام عالی استان در این جلسه با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران مبنی بر کاهش نرخ بیکاری و نیز رشد مشارکت اقتصادی در استان تصریح کرد: ما نیز معتقدیم که وضعیت بیکاری و اشتغال در استان مطلوب نیست اما آمارهای اعلامی توسط مرکز آمار ایران گزارش شده و بخشی از بهبود وضعیت اشتغال استان در تابستان سالجاری به جهت اشتغال در بخش کشاورزی است. در گزارش اعلامی مرکز آمار ایران همه استانها مورد رصد قرار گرفته اند.

شهریاری گفت: استان هم به جهت اینکه ظرفیت کشاورزی بالایی دارد و نیز اتفافات خوبی که در بحث بهبود فضای کسب و کار، اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی،تثبیت وضعیت واحدهای در معرض تعطیلی، احیای بخشی از واحدهای راکد و جذب سرمایه گذاری رخ داده در تابستان سالجاری بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، رتبه نخست کاهش نرخ بیکاری را کسب نمود.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه خوب استان در زمینه جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از پیگیری برای افزایش این تسهیلات خبر داد و گفت: با رایزنی های صورت گرفته سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی افزایش می یابد.

در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت تخصیص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و پروژه های در نوبت راهکارهای لازم برای تسریع در پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفت.