مدیر کل دفتر بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی: معلمی بدرستی شغل انبیاء است

مدیر کل دفتر بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی: معلمی بدرستی شغل انبیاء است
مدیر کل دفتر بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: معلمی بدرستی شغل انبیاء است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، پریسا علیلو به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر منطقه صومای برادوست ارومیه پس از بازدید از مدارس منطقه و بررسی مسائل و مشکلات دانش آموزان در محل مسجد روستای سیدان سخنرانی و از معلمین این منطقه تقدیر کردند.

در این مراسم خانم علیلو ضمن مقدس شمردن شغل معلمی و تاثیری مثبتی که در جامعه روستایی و افزایش آگاهی و  سطح علمی مردم در مناطق محروم می گذارند گفت: همه ما در دوران زندگی از افراد متفاوت تخصص ها و مهارتها و علوم مختلفی را یادمیگیریم که همه را مرهون صبر و حوصله و دلسوزی معلمین مقطع ابتدایی هستیم امروز وقتی معلمین دلسوزی که کیلومترها دورتر از خانواده مشغول خدمت به دانش آموزان پاک و معصوم، را دیدم  به داشتن چنین انسان های نیک اندیش و صبوری که برای رشد وتعالی نظام جمهوری اسلامی ایران و کودکان این مرزو بوم بی هیچ منتی تلاش بسیار میکنند بر خود بالیدم .

وی افزود:معلمی بدرستی شغل انبیاء است، زیرا رسالت پیامبران الهی نشان دادن راه حق از باطل و رسیدن به آگاهی و تعالی می باشد، اگر امروز معلمین در این مناطق و یا حتی دیگر مناطق ایران نبودند چه درصدی از این دانش آموزان می توانستند راه درست از نادرست را تشخصی دهند.

وی ادامه داد: انسانها برای ارتباط بهتر با یکدیگر مستلزم آموزش صحیح و تعلیم و تربیت توسط معلم های متعهد و متخصص هستند که علاوه بر علم آموزی به دانش آموزان خود، مکلف باشند در هر شرایطی آنها را بصورت ایده آل پرورش دهند و بدنبال رفع نواقص آنها باشند .

پریسا علیلو گفت:همه باید یکروز تصمیمات بزرگی در زندگی خود بگیریم وبعد از خانواده تنها کسانی که میتوانند کمک حال و یاور دانش آموزان، جوانان و نوجوانان باشند همین دبیران و آموزگاران و اساتیدی هستند که با کمترین امکانات و دستمزد نه چندان زیاد فرزندان این سرزمین را که چراغ راه هستند و باتمام موانعی که سد راه آموزش و تحصیل کودکان در این مناطق هست نقش هدایت گری خود را ایفا می نمایند.

علیلو در ادامه با اشاره به سخنان گوهربار مقام معظم رهبری در خصوص آموزش‌ وپرورش گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر کشوری بخواهد به عزت مادی، سعادت معنوی، به سیطره سیاسی، به پیشرفت علمی، آبادانی زندگی دنیا دست یابد، باید به آموزش ‌و پرورش توجه ویژه و خاص داشته باشد و لذا همه ما باید در این راستا و تکریم مقام معلمان تلاش کنیم.

وی افزود: کسب دستاوردهای مختلف در طول انقلاب نشات گرفته از آموزش و تعلیم و تربیت همین معلمان است که در کنار توجه به آنان و رسیدگی به وضعیت معیشتی باید در رفع کمبودهای فضاهای های آموزشی نیز با تامل و برنامه ریزی دقیق تری وارد شویم و مشکلات کودکانی که شوق تحصیل و معلمانی که دغدغه ی دانش آموزانشان را دارند رفع کنیم.