استاندار شهریاری:

روند توسعه آذربایجان غربی مطلوب اما قابل قبول نیست/ استفاده از امکانات دولتی علیه و یا به نفع نامزدهای انتخاباتی ممنوع است/

روند توسعه آذربایجان غربی مطلوب اما قابل قبول نیست/ استفاده از امکانات دولتی علیه و یا به نفع نامزدهای انتخاباتی ممنوع است/
استاندار آذربایجان غربی روند توسعه استان را قابل قبول دانست و گفت: این روند گرچه در قیاس با سالهای گذشته مطلوب است اما با توجه به ظرفیت های بی نظیر موجود قابل قبول نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در هفتمین جلسه شورای اداری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و لزوم پاسداشت این ایام فرخنده تصریح کرد: ۲۲ بهمن امسال با چهلمین روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی همزمان شده و می طلبد همه اقشار مردم به منظور تداوم راه شهدای انقلاب و شهید سلیمانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن همچو همیشه باشکوه حضور یابند.

وی گفت: مردم همواره با درک بالا از شرایط کشور و دسیسه های دشمن در عرصه های مختلف سیاسی با حضورشان نقشه های دشمنان خنثی نموده اند.

شهریاری با اشاره به سرمایه گذاری های بی نظیر دولت در استان گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به استان در اردیبهشت ماه امسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان، در هفته دولت ۴ هزار میلیارد تومان، در سفر معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی ۱۵۰۰ میلیارد تومان و در دهه فجر نیز ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از این خبر داد که برخی پروژه های مهم چون تالار مرکزی ارومیه، بیمارستان جامع زنان ارومیه، بیمارستان آیت الله خوئی، بیمارستان تکاب، تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه، پتروشیمی میاندوآب و نیروگاه بخار ارومیه و تکمیل و افتتاح ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر نیز با رفع اندک نواقصات موجود در سفر اوایل سال آینده رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه خبرهای خوب توسعه ای برای استان در راه است رشد توسعه را مطلوب دانست و گفت: با این وجود این وضعیت مطابق ظرفیت های بی نظیر انسانی و جغرافیایی نیست و باید بیشتر از این تلاش کرد.

وی رشد درآمدهای استان و کسب رتبه برتر محیط کسب و کار برای سومین فصل پیاپی را از دیگر چشم اندازهای مثبت اقتصادی استان دانست و افزود: تداوم این روند در گرو حفظ و تقویت وحدت و انسجام، اهتمام بیشتر و توجه به دغدغه های مردم است.

شهریاری در ادامه به نبود مشکل در بحث صادرات سیب اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام گرفته از مجموع نزدیک به ۸۰۰ هزار تن سیب در سردخانه های استان ۳۰۰ هزار تن باقیمانده و روزانه شاهد صادرات ۲ تا ۳ هزار تنی سیب هستیم.

وی از مدیران خواست تا با افزایش ارتباطات مردمی بویژه سفر به شهرستانها نسبت به حل دغدغه های مردم اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی صرفه جویی در مصرف انرژی در ادارات، تسریع در جذب تسهیلات حمایت از تولید و اشتغال، توجه به حفظ بیت المال و مقررات مالی و اداری، توجه به رعایت اخلاق در مواجه با کارکنان و ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت ارزیابی را نیز مورد اشاره قرار داد و از اعضای شورای اداری خواست در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

شهریاری با اشاره به انتخابات دوم اسفند ماه از برخورد با کسانی خبر داد که امکانات دولتی را علیه یا به نفع نامزدی مورد استفاده قرار می دهند، در این رابطه افزود: تخطی از این مسئله غیر قابل بخشش است و با متخلفین برابر قانون برخورد می شود.

وی رعایت اصل بیطرفی و امانتداری را از جمله وظایف مهم مجریان انتخاباتی عنوان کرد.

مقام عالی استان همچنین بر ضرورت حمایت مدیران دستگاه های اجرایی از پشتیبانی انتخابات تاکید کرد.