تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر فرهنگسازی و اطلاع رسانی در خصوص مصرف صحیح داروها و اجرای طرحهای مرتبط با سلامتی

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر فرهنگسازی و اطلاع رسانی در خصوص مصرف صحیح داروها و اجرای طرحهای مرتبط با سلامتی
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر فرهنگسازی و اطلاع رسانی در خصوص مصرف صحیح داروها و اجرای طرحهای مرتبط با سلامتی تاکید نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی که امروز برگزار شد، بر فرهنگسازی و اطلاع رسانی در خصوص مصرف صحیح داروها و افزایش آگاهی مردم در این خصوص تاکید نمود و گفت: همزمان با هفته کنترل فشار خون بر کنترل و اندازه گیری آن و مطلع شدن از وضعیت فشار خون و سلامت خود توصیه کرد عموم مردم به این کمپین کنترل فشار خون بپیوندند، همچنین از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا همکاران زیرمجموعه خود را به این امر ترغیب و تشویق نمایند تا این طرح با موفقیت در استان اجرایی شود.

وی افزود: در طول تاریخ مشکلات عدیده ای در خصوص سلامت و بهداشت پیش رو انسانها بود که با پیشرفت علم و تکنولوژی و تکنولوژی بسیاری از بیماریها ریشه کن و کاهش پیدا کرده ولی همچنان با توجه به مشکلات جوامع امروز مشکلاتی دیگر متوجه انسانها است که باید همه دستگاهها و هر شخص به نوبه خود در جهت توسعه بهداشت و سلامت خود، خانواده و جامعه گام بردارد.
مصطفوی در ادامه به گزارشی که در خصوص داروهای مواد مخدر و الکل صنعتی ارائه شد اشاره نمود و اظهار داشت : در این خصوص ضروریست نیروی انتظامی و مرزبانی علاوه بر قرق مرزها، همکاری و هماهنگی لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند همچنین در خصوص الکل تولیدی در استان از سوی صنعت ، معدن و تجارت نظارت عالی بر واحدهای تولیدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ضروریست گشت مشترکی بین نیروی انتظامی ، صنعت و معدن، شهرداری و علوم پزشکی برای ثبت معبر و فروش داروهای دست فروش که در میدان ولایت فقیه انجام می شود، تشکیل و اقدامات لازم برای مقابله با آنها انجام شود.

مصطفوی همچنین به مشارکت خیرین در زمینه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: دولت با تمام توان خود نمی تواند در جهت توسعه سلامت پاسخگوی تمام نیازها و امکانات باشد و این امکانات را برای همه فراهم نماید لذا ضروریست خیرین بخش سلامت شناسایی و در جهت جذب کمکهای آنها تلاش شود.