معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی:

اقدامات کمیسیون ایمنی راه‌های استان سبب کاهش 15 درصدی تصادفات جاده‌ای شد/یک‌پنجم از مجموع اعتبار آذربایجان‌غربی در فصل حمل‌ونقل هزینه می‌شود

اقدامات کمیسیون ایمنی راه‌های استان سبب کاهش 15 درصدی تصادفات جاده‌ای شد/یک‌پنجم از مجموع اعتبار آذربایجان‌غربی در فصل حمل‌ونقل هزینه می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت راه و بین‌المللی بودن راه‌های مواصلاتی استان، گفت: در همین راستا بیش از یک‌پنجم مجموعه اعتبارات آذربایجان‌غربی در فصل حمل‌ونقل هزینه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی، آیدین رحمانی رضائیه عصر امروز بیست‌ودوم مهر ماه در مراسم بهره‌برداری و افتتاح از سه باب پاسگاه پلیس‌راه در محل پلیس‌راه ارومیه، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: این نیروهای جان برکف همیشه برای تامین امنیت و نظم و انضباط در جامعه تلاش می‌کنند که بسیار جای قدردانی دارد.

وی با قدردانی از زحمات چندین ماهه نیروهای انتظامی در راستای اجرای مصوبات ستاد استانی و ملی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود عموم نیز با رعایت بیش‌ازپیش مسائل بهداشتی به وظیفه خود در راستای ادامه روند نزولی متوفیان و مبتلایان به این ویروس عمل کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان این‌که پروژه‌های مطلوبی در بحث پلیس‌راه و راهور در استان در دستور کار قرار دارد، گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات برای کنترل ترافیک و کاهش تصادفات و تلفات ایجاد تعامل حداکثری بین دستگاه‌های استانی است که در نهایت منجر به کاهش 15 درصدی تصادفات شده است.

رحمانی بیان کرد: به‌دنبال صفر کردن تلفات و تصادفات جاده‌ای هستیم بنابراین سهم هر دستگاه در این مهم باید مشخص شود تا وظایف به‌خوبی صورت گیرد. همچنین تنظیم ترافیک جاده‌های استان آغاز شده که در آینده نزدیک نتیجه آن را شاهد خواهیم بود.

وی با تأکید بر این‌که سه عامل انسان، کنترل وسائط‌نقلیه و راه مهم‌ترین عوامل در تصادفات و تلفات جاده‌ای هستند، عنوان کرد: در عامل انسانی مهم‌ترین بحث فرهنگ‌سازی توسط رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما و دستگاه آموزش و پرورش استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به کنترل وسائط‌نقلیه، افزود: در همین راستا 48 مرکز معاینه فنی سبک و سنگین در استان ایجاد شده که نیازمند ارتقای کنترل کیفیت است.

رحمانی با اشاره به سومین عامل دخیل در تصادفات و تلفات جاده‌ای، اظهار کرد: با تدابیر مقام عالی استان و شورای برنامه‌ریزی، فصل حمل‌ونقل که زیرساخت راه‌هاست به‌عنوان نخستین فصل اعتباری آذربایجان‌غربی انتخاب شده که بیش از یک‌پنجم اعتبارات استان را برای خود تخصیص داده که با همکاری اداره‌های کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اقدامات خوبی در دست انجام است.

وی یادآور شد: از آن‌جایی‌که بخش اعظمی از ترانزیت کشور از طریق راه‌های مواصلاتی آذربایجان‌غربی صورت می‌گیرد ما را به آن وا می‌دارد که بهتر و با سرعت بیشتر از قبل وظایف خود را انجام دهیم.

در این مراسم پاسگاه پلیس‌راه ارومیه به تبریز، پاسگاه پلیس‌راه ارومیه به سلماس و پاسگاه پلیس‌راه شاهین‌دژ به تکاب با اعتباری بالغ‌بر یک‌صد و 70 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.