یکشنبه های تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها؛

استاندار آذربایجان غربی: تمام عزم دولت رفع موانع و افزایش تولید است / تمامی ظرفیت‌های استان برای حمایت از تولید به کار گرفته می شود

استاندار آذربایجان غربی: تمام عزم دولت رفع موانع و افزایش تولید است / تمامی ظرفیت‌های استان برای حمایت از تولید به کار گرفته می شود
استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر عزم دولت در تحقق شعار امسال برای افزایش تولید و مانع زدایی از مشکلات، گفت: دستگاه‌های اجرایی مربوطه به ویژه‌ شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی از توسعه واحدهای موفق تولیدی فعال در شهرک های صنعتی استان حمایت و موانع موجود در واگذاری زمین به این واحدها را رفع کنند.

محمدصادق معتمدیان صبح امروز در ادامه  یکشنبه های تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در بازدید از شرکت "تراکتور سازی" و "چیچست گلوکز" و  "متالورژی پودر ماد صنعت" ارومیه، با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها در بحث حمایت از تولید بهره برد، اظهار داشت: شرکت‌های تولیدی موفق در آذربایجان‌غربی اگر درخواستی مبنی بر توسعه دارند، باید بدون اتلاف وقت بررسی و موانع موجود در این رابطه رفع شود.

وی در رابطه با اختصاص زمین به برخی از شرکت‌های فعال در آذربایجان‌غربی برای اجرای فاز توسعه، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی و به ویژه شهرک های صنعتی استان در همین راستا از تمامی ظرفیت‌های قانونی موجود استفاده کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برخی مشکلات موجود بین واحدهای تولیدی و بانک‌ها، گفت: این موارد می‌تواند در کارگروه‌های مربوطه مطرح و نسبت به حل آن اقدام کرد.

معتمدیان مشکلات مربوط به حوزه پرداخت مالیات، معوقات بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور را از عمده مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی در آذربایجان‌غربی عنوان کرد و افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا فعالان حوزه تولید و اقتصاد استان بتوانند بدون دغدغه برای توسعه اقتصادی آذربایجان غربی تلاش کنند.

بازدید از واحدهای اقتصادی تحت عنوان "یکشنبه های تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از ابتکارات استاندار آذربایجان‌غربی است که در راستای بازدید و رسیدگی به واحدهای مشکل دار اقتصادی صورت می گیرد.