جلسه مشورتی دهیاران شهرستان ماکو برگزار شد

جلسه مشورتی دهیاران شهرستان ماکو برگزار شد
جلسه مشورتی دهیاران شهرستان ماکو برگزار شد.

خدرلو مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در جلسه مشورتی دهیاران شهرستان ماکو که در محل فرمانداری ترتیب یافت با اشاره به  عزم دولت برای ارائه خدمات و تسهیلات لازم به روستائیان  گفت : در سطح استان در پنج سال گذشته 4 هزارو دویست میلیارد ریال به دهیاریهای استان پرداخت شده است .

وی بابیان اینکه در سال گذشته هم 35 میلیارد ریال به دهیاریهای شهرستان ماکو پرداخت شده است افزود: لازم است دهیاریها در استان با توجه به کمبود اعتبارات به دنبال درآمد زایی برای دهیارها در روستاها باشند .

مدیر کل امور روستایی استانداری آذربایجانغربی به نیاز 800 روستا در استان به بازنگری در طرح هادی روستاها هم اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : طرحهای هادی 260 روستا در استان سال آینده بازنگری خواهد شد .

جعفری مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه ، با اشاره به اینکه امسال نه هزارو پانصد میلیارد ریال به بخشهای مختلف ، در استان آذربایجان غربی خسارت وارد شده است .گفت : این میزان خسارت در ده ماه گذشته امسال در استان بر اثر سیل ، سرما زدگی ، صاعقه ، رانش زمین و خشکسالی به وجود آمده است .

جعفری  95 درصد از خسارت وارده در استان را در بخش کشاورزی اعلام کرد و افزود: در استان آذربایجانغربی 26 نوع حادثه طبیعی عامل خسارت به بخشهای مهم استان است .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی،  پیشگیری را مهمترین عامل جلوگیری از خسارتهای احتمالی عنوان کرد و گفت : دهیاران با اطلاع رسانی برای کاهش خسارت برای بیمه نمودن اماکن مسکونی روستائیان اقدام نمایند .

جعفری همچنین از استمهال وامهای کشاورزی در استان خبر داد و خاطر نشان ساخت : وامهای کشاورزانی که در سالهای 96 و 97 دچار خسارت شده اند به مدت سه سال استمهال خواهد شد .

در پایان این نشست ، حکم بازنشستگی اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر تعدادی از روستائیان بخش مرکزی و بازرگان به آنها اعطاء شد .