استاندار آذربایجان غربی در جمع نمازگزاران مسجد جامع سلماس:

مدیران استان در بازدیدهای میدانی فعالتر عمل کنند / نگاه دولت سیزدهم توجه به مناطق کم برخوردار و محرومیت زدایی است / از ظرفیت های شهرها، برای شتاب بخشیدن به توسعه استان استفاده می شود

مدیران استان در بازدیدهای میدانی فعالتر عمل کنند / نگاه دولت سیزدهم  توجه به مناطق کم برخوردار و محرومیت زدایی است / از ظرفیت های شهرها، برای شتاب بخشیدن به توسعه استان استفاده می شود
استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت نوسازی و مدیریت باغات استان، اظهار داشت: ارزش افزوده حاصل از فروش محصولات کشاورزی به خصوص سیب به عنوان محصول استراتژیک استان باید در وضعیت معیشتی و زندگی مردم نمایان شود.

محمدصادق معتمدیان در ادامه سومین سفر شهرستانی خود به سلماس در جمع نمازگزاران مسجد جامع این شهرستان با اشاره به ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی محصولات تولیدی استان به ویژه محصولات کشاورزی اظهار داشت: خام فروشی بلای جان کشاورزان آذربایجان‌غربی شده است؛ با ایجاد، توسعه و نوسازی واحدهای صنایع تبدیلی در استان می توان از خام فروشی محصولات تولیدی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به بازدید از واحد تولید میوه های خشک در سلماس، ادامه داد: امروز در یک واحد تولیدی که بازدیدی نیز از آن داشتیم، بیش از 25 محصول فرآوری شده از سیب تولید می‌شود که کار بسیار ارزشمندی است و باید نظیر این واحدها در استان توسعه و ایجاد شوند. 

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت نوسازی و مدیریت باغات استان، اظهار داشت: ارزش افزوده حاصل از فروش محصولات کشاورزی به خصوص سیب به عنوان محصول استراتژیک استان باید در وضعیت معیشتی و زندگی مردم نمایان شود.

وی در ادامه هدف از سفرهای شهرستانی را دیدار بدون واسطه با مردم و اشرافیت کامل به مشکلات مردم استان عنوان کرد و افزود: بازدیدهای میدانی ‌مدیران جهت اطلاع از مشکلات مردم و خدمات رسانی به آنان یک ضرورت است و مدیران استان باید در این زمینه فعالتر شوند.

معتمدیان با بیان‌ اینکه در دولت سیزدهم هیچ اولویتی بالاتر از خدمت به مردم وجود ندارد، گفت: مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود به خدمت برای مردم تاکید داشته‌اند که تحقق این رهنمودها در دستور کار قرار دارد.

وی آذربایجان‌غربی را دارای پتانسیل‌های ویژه اقتصادی و جغرافیایی عنوان کرد و اظهار داشت: وجود مرز طولانی، همسایگی با سه کشور، شرایط آب و هوایی مناسب، ظرفیت بی نظیر معادن و پتانسیل‌های گردشگری در حوزه های مختلف این استان یک ظرفیت بی نظیر برای توسعه منطقه تبدیل کرده و شایسته نیست که مردم برخی مناطق آذربایجان غربی دچار مشکلات متعدد اقتصادی و معیشتی باشند.

معتمدیان با بیان اینکه باید یک نگاه متوازن به توسعه استان داشت، ادامه داد: شهرهای آذربایجان‌غربی با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های خود می توانند در توسعه و آبادانی استان نقش ایفا کنند. 

وی ادامه داد: اشتغال و وضعیت معیشتی روستاییان از دغدغه‌های مهم دولت سیزدهم است. 

معتمدیان تغییر نگاه به استان‌ها را از اقدامات اساسی دولت در سال 1401 عنوان کرد و بیان داشت: دولت سیزدهم معتقد به اداره استان محور کشور است که منجر به افزایش اختیارات استانی و رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد.

وی با بیان‌ اینکه صندوق پیشرفت عدالت در استان‌ها تشکیل می‌شود، گفت: این صندوق ابزاری در اختیار استانداران برای یک حرکت جهشی در توسعه مناطق خواهد بود.

وی با بیان اینکه بازگشایی بازارچه مرزی "کوزه رش" از مطالبات مردم منطقه است، گفت: تحقق این موضوع نیازمند بهره مندی از ظرفیت های دیپلماسی است که باید رایزنی‌های لازم با طرف ترکیه ای انجام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به همکاری وزارت صمت با شهرداری سلماس جهت تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی سلماس، اظهار داشت: شرایط برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه باید فراهم شود.

وی تحریم‌های ظالمانه اعمال شده علیه کشور را در طول تاریخ بی سابقه عنوان کرد و گفت: دشمن تمامی تلاش خود را برای شکست انقلاب اسلامی به کار گرفت، ولی مردم همواره نشان دادند که به برکت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، پشتیبان انقلاب و حافظ خون شهدا در این مسیر سخت هستند.