معاون رئیس جمهور در نشست صمیمی با دانشگاهیان استان آذربایجان غربی:

کانون دانشگاهیان، ارتقای رضایتمندی مردم را در حمایت از اهداف دولت مردمی می داند

کانون دانشگاهیان، ارتقای رضایتمندی مردم را در حمایت از اهداف دولت مردمی می داند
معاون رئیس جمهور با اشاره به تاکید آیت الله رئیسی بر ارتباط نزدیک با مردم و به ویژه نخبگان اظهار داشت: این دولت از جنس مردم است و خود را تافته جدابافته نمی داند و با حضور در شهرها و روستاها و در میان مردم، رفع مشکلات موجود را با همراهی مردم با جدیت پیگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، دکتر سید محمد حسینی در جریان سفر به استان آذربایجان غربی در نشست صمیمی با روسای دانشگاه ها، منتخبین دانشگاهیان و اعضای کانون دانشگاهیان استان با بیان اینکه دانشگاه ارومیه با همت و روحیه جهادی مدیران خود از دانشگاه های برتر کشور محسوب می‌شود ، گفت: استان آذربایجان غربی به واسطه همسایگی با سه کشور عراق، ترکیه و آذربایجان می‌تواند نقش بسزایی در جذب و آموزش دانشجویان این کشورها داشته باشد و بی‌تردید این موضوع آثار و برکات فراوانی دارد.

معاون رئیس جمهور ارتباط دانشگاه با صنعت و توجه به آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای را حائز اهمیت دانست و گفت: تبدیل علم به ثروت در ارتباط دانشگاه با صنعت و مهارت آموزی به دست می آید و نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

دکتر حسینی با تاکید بر اهمیت توجه به فرهنگ در دانشگاه ها اظهار داشت: دولت در این راستا در لایحه بودجه امسال دانشگاه ها را مکلف کرده 5 درصد از اعتبارات خود را به فعالیتهای فرهنگی اختصاص دهند همچنین دستگاه ها و شرکت های دولتی نیز مکلف شدند یک درصد از درآمدها و اعتبارات خود را در حوزه فرهنگ هزینه کنند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: اساتید و اعضای هیات علمی در کنار مباحث علمی و آموزشی به موضوعات فرهنگی و اعتقادی دانشجویان نیز توجه جدی داشته باشند.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به گلایه یکی از اساتید در خصوص حقوق اعضای هیات علمی اظهار داشت: متاسفانه در بحث حقوق و دستمزد ها شاهد عدم توازن در حقوق کارکنان دستگاه های مختلف هستیم و در این راستا رئیس جمهور دستگاه های مربوطه را مکلف کردند تا نظام عادلانه پرداخت را در کشور به اجرا درآورند.

دکتر حسینی در خصوص مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم خاطرنشان کرد : متأسفانه تورم افسار گسیخته ای که چندین سال در کشورها حاکم بود باعث شده تا علیرغم اقدامات و فعالیتهای گسترده ای که دولت در بخش‌های مختلف داشته این مشکلات جبران نشود از سوی دیگر اگر دولت می تواند با نگاه آینده‌نگرانه ای که دارد، بخشی از درآمد های کشور را برای توسعه و آبادانی در امور زیربنایی و عمرانی و ایجاد اشتغال پایدار سرمایه گذاری می کند.

دکتر حسینی در خصوص مشکل مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند زمین هایی که در اختیار دارند را برای ساخت مسکن برای اعضای هیات علمی جوان خود اختصاص دهند و بی تردید دولت نیز از این کار حمایت می کند.

معاون رئیس جمهور گفت: امروز همه باید بگونه‌ای رفتار کنیم که مردم دلگرم و امیدوار شوند و باید هر چه بیشتر در مسیر رضایتمندی مردم گام برداریم.

معاون رییس جمهور گفت: اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاهها با ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود می توانند به موفقیت دولت مردمی کمک کنند و قطعاً اعضای دولت و رئیس جمهور گوش شنوایی برای شنیدن نظرات و دیدگاههای اساتید و نخبگان دارند و از آن استقبال می کنند.

دکتر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اعضای کانون دانشگاهیان را به حضور فعال در حمایت از اهداف دولت مردمی فراخواند و گفت: کانون دانشگاهیان همچنان که در انتخابات ریاست جمهوری نقش بسزایی در جلب مشارکت مردم و انتخاب اصلح داشت امروز هم وظیفه خود می داند با حمایت از اهداف دولت و تبیین و تشریح دستاوردهای آن، سرمایه اجتماعی نظام و روحیه امید و رضایتمندی را در بین مردم هر چه بیشتر تقویت کند.

در این مراسم که استاندار آذربایجان غربی نیز حضور داشت، رئیس دانشگاه ارومیه و تعدادی از روساء اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اعضای کانون دانشگاهیان در سخنانی، دیدگاه ها، پیشنهادات و انتقادات خود را با معاون پارلمانی رئیس جمهور در میان گذاشتند.