تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر معرفی بیشتر مزایای استفاده از کالای ایرانی به مردم

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر معرفی بیشتر مزایای استفاده از کالای ایرانی به مردم
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر معرفی بیشتر مزایای استفاده از کالای ایران به مردم در راستای رونق تولید و کاهش قاچاق به کشور تاکید کرد.

مصطفوی در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه برگزار شد، با ارائه گزارشی از میزان قاچاق کالا و ارز در کشور گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از قاچاق از مبادی رسمی کشور صورت می گیرد که قاچاقچیان با دور زدن قوانین ، جعل اسناد و آلوده کردن برخی از کارمندان اقدام به قاچاق کالا به کشور می کنند. 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ سازی و تبلیغ هوشمندانه استفاده از کالای ایرانی گفت: تببین الگوی مصرف خانوار ، آموزش و فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی ، تبلیغ استفاده از کالای ایرانی توسط نخبگان جامعه، تبلیغ کالای ایرانی توسط رسانه ها و بویژه صدا و سیما از جمله راهکارهای ترغیب خانواده ها برای استفاده از کالای ایرانی و تقویت تولید کنندگان داخلی است. 

وی همچنین به نقش موثر فضای مجازی  در تغییر الگوی مصرف خانوادها اشاره کرد و گفت: ضروری است دستگاه های متولی در راستای تولید محتوی در فضای مجازی و آشنایی بیشتر مردم با تولید کنندگان کالاهای ایرانی و مصرف این کالاها توسط مردم فعال تر عمل کنند. 

وی ادامه داد: در سال جاری کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان 27 برنامه کلان در 93 محور تدوین و برای اجرا به دستگاه های عضو ابلاغ کرده است.

در این جلسه همچنین در خصوص کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی های شبکه ای و ترویج فرهنگ استفاده مناسب از فضای مجازی بحث و تبادل نظر شد.