استاندار آذربایجان غربی:

ساعات کار ادارات استانی از اول اردیبهشت از ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵ خواهد بود/ همه صنوف و ادارات دولتی ملزم به ثبت نام در سامانه سلامت هستند/پایان کرونا منوط به اجرای کامل فاصله گذاری هوشمند است

ساعات کار ادارات استانی از اول اردیبهشت از ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵ خواهد بود/ همه صنوف و ادارات دولتی ملزم به ثبت نام در سامانه سلامت هستند/پایان کرونا منوط به اجرای کامل فاصله گذاری هوشمند است
استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ساعات کار ادارات از اول اردیبهشت ماه از ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵ خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه در سی و یکمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل سپاه پاسداران از تلاشهای نیروهای مسلح در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند قدردانی کرد و گفت: همت جمعی شکل گرفته به مدد مردم، اصناف، دستگاههای اجرائی و نیروهای مسلح و کادر درمان باعث شده تا روز به روز روند کنترل بیماری مطلوبتر شود.

وی با تاکید بر اینکه آغاز بکار و تداوم فعالیت صنوف در گرو ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت است گفت: ادارت دولتی و واحدهای صنعتی و خدماتی نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود.

شهریاری با اشاره به کمبودهای موجود در بحث ماسک افزود: برخی افراد با فعالیتهای زیرزمینی نسبت به تولید ماسک های غیربهداشتی اقدام می کنند که دستگاه های مربوطه باید با آنها برخورد و مردم نیز از ماسک های غیر استاندارد به منظور حفظ سلامت شان استفاده نکنند.

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت افزایش تعداد آزمایشات سرپایی کرونا تاکید کرد و افزود: با افزایش آزمایشات افراد مبتلای بیشتری شناسایی و با پایش آنها از شیوع بیشتری بیماری جلوگیری می شود.


استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به رعایت کامل طرح فاصله گذاری هوشمند گفت: مردم تا به امروز با همه سختی ها و تنگناهای اقتصادی در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند همکاری خوبی داشته اند.

شهریاری با اشاره به اینکه همه تلاشها برای تامین نیازهای سلامت محور بکار گرفته شده است افزود: در تامین اقلام ضدعفونی و تجهیزات پزشکی کمبودی نداریم و کمبودهای موجود در ماسک و دستکش نیز از طریق افزایش تولید و نیز واردات داخلی و خارجی به زودی برطرف می شود.

وی به تشکیل ستاد مشارکت های مومنانه مردم آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: به منظور ایجاد وحدت رویه و پرهیز از موازی کاری، جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر از کرونا، این ستاد با همراهی سپاه شهدا، مساجد و دستگاه های اجرایی راه اندازی شده است.

شهریاری تصریح کرد: پیش بینی می شود ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در ۳ مرحله توزیع شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به روند فعالیت های عمرانی برای اتمام ۱۰ پروژه شاخص استان در بهار امسال نیز اشاره کرد و گفت: تجهیزات بیمارستان تکاب آماده شده و مقرر گردید به زودی به فرمانداری این شهرستان تحویل شده تا مراحل نصب آغاز شود.