استاندار آذربایجان غربی:

پایانه مرزی رازی خوی بزودی افتتاح می شود / توسعه پایانه های مرزی استان یک مطالبه مردمی است/ زیر ساخت های عبور زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین آماده می شود

پایانه مرزی رازی خوی بزودی افتتاح می شود / توسعه پایانه های مرزی استان یک مطالبه مردمی است/ زیر ساخت های عبور زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین آماده می شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: جمع بندی های لازم برای راه اندازی پایانه مرزی رازی خوی انجام شده و در یک زمان بندی مشخص این پایانه بزودی افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشوربرگزار شد،  با اشاره به اهمیت مرز در توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی  و ضرورت ساماندهی پایانه های مرزی، افزود: با بازدید های مداوم و میدانی از مبادی و پایانه های مرزی استان، ضمن آشنایی با توانمندی ها و مشکلات، زمینه برای اتخاذ تصمیمات صحیح و دقیق درخصوص توسعه پایانه ها فراهم شده است.

وی در ادامه با تاکید بر تعامل و هم افزایی دستگاههای متولی جهت تسهیل توسعه پایانه های مرزی استان، خاطرنشان کرد: توسعه پایانه های مرزی یک مطالبه مردمی و عمومی بوده و ساماندهی روند تردد از مرزهای استان جهت جلوگیری از هرگونه توقف در مرز به صورت جدی پیگیری می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از افتتاح پایانه مرزی رازی در آینده ای نزدیک خبر داده و افزود: جمع بندی های لازم برای راه اندازی پایانه مرزی رازی خوی انجام شده و در یک زمان بندی مشخص این پایانه افتتاح می شود.

معتمدیان بر تسریع روند بهره برداری از پایانه مرزی رازی نیز تاکید کرده و یادآور شد: زیرساخت های لازم برای پایانه مرزی رازی خوی تامین شده و تجهیزات مورد نیاز نیز به زودی در این پایانه نصب خواهد شد.

وی همچنین از پیش بینی تدابیر لازم برای استفاده از مرز تمرچین جهت عبور زائران اربعین خبر داده و افزود: دستگاههای متولی اقدامات مورد نیاز برای تامین زیرساخت ها جهت توسعه مرز تمرچین پیرانشهر و تسهیل عبور زائران عتبات عالیات در اربعین سال جاری را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند.